Ana Sayfa » 2011 » Mart

Monthly Archives: Mart 2011

Dünyanın En Pahallı Bisikleti

Bu Haberi gazeteden Okudum ve şaşırdım açıkçası, Tam 10 bin dolarlık bisiklet. Neredeyse ağırlığı bile yok diyebileceğimiz bu bisiklet toplamda 675 gram.Bu bisikleti bukadar hafif ve pahallı yapan neydi !  işte ayrıntılar….

Devamı »

Nokia E7 Özellikleri

Adı hala Telefon ama özellikleri bilgisayardan farksız olan cihazlar artık vazgeçilmezlerimizden olmuş durumda.İşte Nokia E7 Ve Özellikleri….

Devamı »

vodafone 945 özellikleri

Vodafone ayda 1 tl ye telefon kampanyasında daha önce 840 , 845 ve 547 gibi Vodafone marka telefonlarını duyurmuştu, şimdi ise Dokunmatik ekranlı Vodafone 945 ‘e Ayda  1 TL ye sahip olabilirsiniz. işte 945’in özellikleri ve tarife hakkında bilgiler…

Devamı »

kaliteli duvar kağıtları

Merhaba Arkadaşlar kaliteli ve yüksek çözünürlükteki masaüstünüzü renklendirecek, canlandıracak bir çok resim sizlerle. Resimlerin üzerine teklayarak açılan sayfadan kaliteli boyutlardaki resimleri kopyalayabilirsiniz.

Devamı »

Facebook ID öğren

Merhaba Arkadaşlar, Bloğunuzda yada sitenizdeki yazılarınıza “Facebook sayfamı beğen” butonu eklemek istediğinizde beğen kodunu eklerken sayfa ID nizi de yazmanız gerekir işte bu  sebeple Facebook profil ya da Facebook sayfanızın ID numaranızı şu şekilde öğrenebilirsiniz.

Devamı »

Hibrit Nedir | Hibrit Otomobil

Dünyanın aç kurtlar gibi petrole saldırdığı şu günlerde,firmalar farklı alternatifler üretmeye başladılar ve bunlardan biri de Hibrit Teknolojisi. Hibrit yani Melez otomobil teknolojisi Otomobillerin yakıt tüketimini ciddi derecede azaltan bir teknolojidir.

Devamı »

Bad Sector nedir | Bad sector giderilmesi

Bilgisayarınızda bulunan Harddisk’e veriler parça parça yazılır yani Harddisk’inizin içerisinde küçük küçük odacıklar bulunur ve siz bilgisayarınıza bir şey kopyalamak istediğinizde o veri sıra ile o odacıklara yazılır ve sıra ile o veriyi o odacıklardan tekrar okur. Yandaki resim belirttiğim o odacıkları gösteren bir resim fakat gerçekteki odacıkların çok çok büyütülmüş halidir işte bu odacıklara Sector denir.

Devamı »

HTC Desire HD Özellikleri

Merkezi Tayvan da bulunan HTC firması mobil cihazlar dünyasına 1997 yılında giriş yaptı ve mobil teknolojide ilklere imza atarak büyüklüğünü çok kısa sürede duyurdu. Dünyanın En büyük telefon Operatörlerine özel olarak mobil telefonlar üretti ve 2007 yılından itibaren Android platformunu desteliyor. Bu Kısa Bilgiden sonra işte HTC Desire HD Özellikleri…

Devamı »

Nedir Bu Android

Dünyada ülkelerin o muazzam etkili silahları ile yaptıkları savaşlar çok can yakıyor,Bir ülke ürettiği silahla gövde gösteterisi yaparken diğeri en kısa sürede meydan okuyor ona karşılık veriyor.Bu silahlar can yakarken, Teknoloji dünyasındaki savaşlar ise can yakmıyor ama eminim herkezin cebini yakıyordur. Teknoloji devlerine artık sanal alemin devleride katıldı ve bunlardan biri de dünyada adını duyurmadık bir yer bırakmayan GOOGLE.

Devamı »

Raid modelleri ve açıklamaları

Merhaba Arkadaşlar şimdi sizlerle en çok kullanılan Raid modellerini, avantaj , dezavantajlarını ve ne işe yaradıklarını paylaşacağım, RAID Çeşitlerine geçmeden önce Raid hakkında ayrıntılı bilgiye buradan bakabilirsiniz. işte en çok kullanılan RAID çeşitleri

Devamı »
Scroll To Top