Ana Sayfa » 2011 » Haziran

Monthly Archives: Haziran 2011

Arabalar 2 Cem Yılmaz’ın Sesiyle Sinemalarda

Animasyon filmlerin favorilerinden olan Arabalar filminin serisi olarak 19 Ağustos’ta sinemaya gelecek. Arabalar 2 filminin Türkçe Dublajı için Ünlü komedyen Cem Yılmaz, serinin devamı olacak olan Arabalar 2 için filminde bulunan Şimşek Mc Queen’in büyük rakibi, İtalyan Francesco Bernoulli’yi seslendirecek.

Devamı »

Uyumanın bir faydası daha çıktı

Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (TOSAGEM) Müdürü Prof. Dr. Nazmi Zengin, ABD’nin Ohio kentindeki bir uyku merkezinde 10 bin 654 hasta üzerinde yapılan araştırmada, her gece 6-9 saat aralığında uyuyanların yaşam kalitesinin daha iyi olduğu ve bu kişilerde depresyon riskinin daha az olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Devamı »

Samsung Galaxy S 2 Fiyatı ve Özellikleri

Samsung Android ile yola koyuldıktan sonra adeta şahlandı,Akıllı telefonlarda adını yükseklerde tutmaya ciddi derecede önem gösteriyor. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S 2 piyasaya çıkışından önce çok konuşulmuştu ve sonunda satışa çıktı.Yine güçlü donanımı ve hızı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Galaxy S 2, önceki sürümden farklı olarak bu kez 4G desteğine ve çok daha güçlü bir donanıma sahip.işte ayrıntılar…

Devamı »

Google’a Kaç Kişi Giriyor ?

İnternet denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biridir Google, hatta birçoğumuz internetin olup olmadığını bile google den öğreniyoruz. Google’ı bir ay içinde toplam kaç kişi ziyaret ediyor Ve Google’dan sonra ençok tekil ziyareti kim alıyor olabilir işte ayrıntılar….

Devamı »

CPU-Z’nin 1.58 versiyonu indir

Sistem Araçları kategorisinde Ücretsiz olarak dağıtılan en popüler sistem araçlarından CPU-Z yeni sürümüne güncellendi. AMD’nin A-Serisi (LIano) Fusion işlemcilerine ve yakında çıkacak olan Bulldozer FX işlemcilerine destekvermekte ve aynı zamanda Intel’in Sandy Bridge-E işlemcilerine de ön destek veriyor.

Devamı »

Crysis 2’ye beklenen özellik geliyor

Crysis 2 sahiplerinin (Ben Dahil) aylardır bekledikleri müjde sonunda geldi! O müjde ve daha fazlası…

Devamı »

Yeni site adresleri geliyor…

Bildiğiniz üzere internet sitelerinin adlarının sonunda .com, .net, .edu, .gov gibi uzantılar bulunuyor. Bunlar o sitelerin hangi alanda hizmet verdiği konusunda kullanıcılara bilgi verir.İnternet üzerinde alan adlarını belirleyen ve kontrolünü sağlayan ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) yepyeni bir dönemin kapılarını aralayacak bir karara imza attı.

Devamı »

Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı; Maingear eX-L17

Özel tasarımlı Laptop’larda Maingear, dünyanın en hızlı seri üretim dizüstü bilgisayarına üretti. EX-L17 adı verilen yeni model, sahip olduğu güçlü donanım özellikleri ile Sizi adeta uçuruyor.Sandy Bridge tabanlı mobil işlemcisiyle en hızlı dizüstü bilgisayar unvanını almış durumda. İşte Dünyanın En hızlı seçilen Dizüstü Bilgisayarının özellikleri…

Devamı »

Strese Karşı Kavun Yiyin

Yaz Mevsiminin Vazgeçilmezleri olan Karpuz ve Kavun Yaz geldiğinde ilk aldığımız Meyvelerden biri oluyor. Doğadaki Tüm Meyve ve Sebzelerin şüpheziz bir yararı vardır. Kavunda bunlardan biri, Başta sitres olmak üzere; Zayıflamaya yardımcı, Çok Terleyenlere çok faydasının olduğu söyleniyor.Hatta kabuğunun da et yemeklerinde kullanılabileceği bildiriliyor.

Devamı »

İstanbul Taksisini Seçiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Projesi Yarışmasında halk oylaması başlıyor. Oylamalar, 15-29 Haziran tarihleri arasında…

Devamı »
Scroll To Top