Ana Sayfa » Fotoğraf Makineleri » 2011’in ilk çeyreğinde 88 milyon TL’lik Fotoğraf Makinesi satıldı.

2011’in ilk çeyreğinde 88 milyon TL’lik Fotoğraf Makinesi satıldı.

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve teknolojik ürünlerin aynı anda türkiyede olmasından dolayı türkiye teknolojik ürünlerin hastası durumuna geldi Ve biz türkler için vazgeçilmez olan Fotoğraf makinelerinin satığı çok cıddı rakamlara ulaşmış durumda.Türkiyede satılan Fotoğraf makineleri 2011’in ilk çeyreğinde 88 milyon TL değerine ulaştı.

[ad#468×60 Resim]

Bunun sebebi olarak Fotoğraf makineleri daha yetenekli, objektifi değiştirilebilen, dokunmatik ekranlı ve 12 megapiksel ve üstü çözünürlüğe sahip kameralar günümüzde adeta kapışılıyor.
Eskiden yalnızca profesyonellerin kullandığı, objektifi yani merceği değiştirilen (D SLR – Digital Single Lens Reflex) dijital fotoğraf makinelerini artık amatör fotoğrafçılar da kullanıyor.
Dijital fotoğraflarla azalan baskı gideri ve artan paylaşım olanakları objektifi değiştirilen kameraların satışlarını patlattı.
GfK Türkiye araştırmasına göre görüntüleme sektörü bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17.5 artarak, 2011’in ilk çeyreğinde 88 milyon TL değerine ulaştı.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan GALAXY S II, 5 Milyon Satış Rakamıyla Yeni Bir Rekora İmza Atıyor başlıklı makalemizde 5 Milyon Satış, GALAXY S II ve GALAXY S II satış rakamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


3 + = 9

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Apple Sahibi Steve Jobs Görevini Bıraktı

Teknoloji devi olan Apple, Artık yola Kurucusu Steve Jobs olmadan devam edecek.Uzun süredir kanserle mücadele eden, Silikon Vadisinin efsanesi Steve...

Kapat