Ana Sayfa » Haber » Abdullah Gül istedi Apple yaptı

Abdullah Gül istedi Apple yaptı

Abdullah Gül istedi Apple yaptı!
Apple, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e verdiği sözü tuttu ve istediğini yaptı.Eylül’de Piyasara çıkıyor…İşte Ayrıntılar.

Cumhurbaşkanımız Gül Mayıs ayında ABD ziyaretinde Silikon Vadisi’ni ziyaret ederek Apple merkezinde şirketin CEO’su Tim Cook tarafından ağırlanmıştı.
Abdullah Gül’ün Türkçe klavye konusundaki şikayeti sonuç verdi ve Abdullah Gül, Cook ile görüşmesi sırasında Apple’ın ürünlerinde Ş,Ğ,Ç,Ü,Ö,İ karakterlerini içeren sanal klavye bulunmamasından yakınmış ve iPhone ve iPad’lerin sanal tuş takımlarına bu harflerin de eklenmesi gerektiğini söylemişti.

Ve Geçen Mayıs Ayında Apple CEO’su Tim Cook ile görüşmesinde dile getirdiği Türkçe klavye sorununu çözüldü. Artık iPhone ve iPad’e, Eylül’de Türkçe F ve Q klavye geliyor.

Bir önceki yazımız olan Turkcell MaxiPlus5 başlıklı makalemizde MaxiPlus5, Turkcell MaxiPlus5 ve Turkcell MaxiPlus5 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 6 = 15

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell MaxiPlus5

Turkcell, Android 4.0 işletim sistemini kullanan yeni akıllı telefonu MaxiPlus5'i tanıttı. 3.5 inç'lik ekranıyla dikkat çeken cihaz, 800 MHz hızındaki...

Kapat