Ana Sayfa » İnternet » Amazon.com ismi nerden geliyor ?

Amazon.com ismi nerden geliyor ?

Jeff Bezos, dünyanın en yüksek debili akarsuyu Amazon’dan esinlenerek büyük miktarda kitap veritabanın çağrıştırması için sitenin ilk ismi olan Cadabra.com’u Amazon.com olarak değiştirmiş.Fakat asıl gerçek….


[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana]

Ancak şimdi bunun arkasında başka bir numara olabileceği söylentisi dolaşıyor. O zamanlar en çok kullanılan arama motoru Yahoo’ydu ve arama sonuçları alfabetik olarak görüntüleniyordu. İsim değişikliği sayesinde Amazon.com, arama sonuçlarında her zaman rakiplerinin üstünde yer almayı başardı. Amazon.com’un bugünkü haline gelmesinde bu kritik isim değişikliği kararının etkisinin büyük olduğu kesin.
[ad#Reklam Store 458×60] Bir harf değişikliği bile aramada nekadar etkili bunun büyük sonuçlarını bu şekilde görebiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sonsuz maymun teoremi'ni hiç duydunuzmu ? başlıklı makalemizde duydunuzmu, maymun ve Sonsuz maymun teoremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 − 1 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Volvo’dan Vahşi hayvanlara çarpmayı önleyen sistem

Volvo Cars, vahşi hayvanlarla çarpışmayı önleyici teknolojiler geliştiriyor Otomatik Fren sistemleri, otomatik park sistemleri derken şimdide Otomobilin babasın VolVo dan,Yol...

Kapat