Ana Sayfa » Android » Android 4.4 ‘ün adı KitKat

Android 4.4 ‘ün adı KitKat

Biliyorsunuz ki Google, Android’in tüm sürümlerine isim verirken hep tatlı isimler verdi ve Android yeni sürümü olan 4.4 için de bu huyundan vazgeçmedi ve Android 4.4 ün yeni adı KitKat oldu.Android’in sürümlerini adlandırırken büyük yiyecek markaları ile anlaşan Google şimdi ise Dünyanın en büyük yiyecek üreticisi olan KitKat ile anlaştı.

Android’in yeni sürümünün adını Sundar Pichai Google+ üzerinden açıkladı. Aşağıdaki bağlantıdan da bakabilirsiniz. (https://plus.google.com/+SundarPichai/posts/NeBW7AjT1QM)
KitKat şimdiden Google’ın Android’in sitesinde de yerini aldı, Hatta Android KitKat için Apple’a göndermeler içeren özel bir video bile hazırlandı… 🙂
android-kitkat_1
Bildiğiniz gibi Android’in daha önceki sürümlerinin baş harfleri alfabeyi takip eden isimlere sahip (Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean ). Sıradaki K harfi için daha önceden Key Lime Pie seçilmişti ama Google’daki geliştiriciler, Google ofisinde oldukça popüler olan KitKat’ın ismi bir anda öne çıkmış.

Google çalışanları Android’in yeni ismini belirledikten sonra, uluslarası işbirliklerinden sorumlu olan John Lagerling; Kasım ayı sonunda Nestle’yi arayıp fikirlerini iletmişler. Çok kısa sürede gerçekleşen bir video konferans görüşmesinin ardından 24 saat içerisinde anlaşma sağlanmış ve Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress esnasında da imzalar atılmış.

işte karşınızda Android KitKat videosu…

Bir önceki yazımız olan Skype ile 3 boyutlu görüşme başlıklı makalemizde 3D, 3D görüntülü konuşma ve 3D-Skype hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.412 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 − 2 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Burçlara göre dekorasyon tercihleri

Ev dekorasyonunda hangi burç, hangi eşyaları tercih ediyor? Doğum tarihimizin, zevklerimizi ve dekorasyon tercihlerimizi de etkilediğini biliyor muydunuz? Astrolog Şenay...

Kapat