Ana Sayfa » Android » Android Lollipop

Android Lollipop

Android Lollipop

Android Lollipop

Yeni Android Lollipop adını taşıyacak

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve Tatlı,şekerlemelerden vazgeçemeyen adeta bir gelenek haline getirdiği Adnroid in sürüm isimlerine bir yenisini daha ekledi Geçtiğimiz günlerde Google I/O 2014 kapsamında büyük bir ilgiyle tanıtılan yeni Android versiyonunun Android Lollipop adını taşıyacağı belirtiliyor.

İnternet devi Google‘ın merakla beklenen yeni ürünlerini tanıtacağı Google I/O 2014 etkinliğine saatler kala, etkinlikte tanıtılması beklenen yazılım ve donanımlar hakkında yeni detaylar internete sızmaya başladı. Google’ın mobil işletim sistemi Android‘in Android L kod adıyla anılan yeni versiyonundan ilk görüntülerin dün internete sızmasının ardından, şimdi de yeni Android versiyonunun ismi ortaya çıktı. İnternete sızan bilgilere göre yeni versiyon Android Lollipop adını taşıyacak.

Android işletim sistemi için daha önce de Cupcake, Donut, Froyo, JellyBean ve KitKat gibi tatlı isimlerini kullanan Google’ın yeni işletim sistemi için seçimi Lollipop oldu. Android Lollipop isminin ortaya çıkmasını sağlayan Twitter iletisinde bir de, yeni işletim sisteminin logosu olduğu tahmin edilen görsel paylaşıldı. Android yöneticisi Sundar Pichai tarafından Google I/O 2014 kapsamında tanıtılacak olan Lollipop’un kullanıcılara hemen sunulmayacağı ve sonbahar aylarına kadar bekleneceği daha önce açıklanmıştı.
kaynak:Mynet

Bir önceki yazımız olan İOS 8 Beta başlıklı makalemizde Apple, apple ios 8 ve ios 8 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.178 defa görüntülendi...

Yeni Android Lollipop adını taşıyacak Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve Tatlı,şekerlemelerden vazgeçemeyen adeta bir gelenek haline getirdiği Adnroid in sürüm isimlerine bir yenisini daha ekledi Geçtiğimiz günlerde Google I/O 2014 kapsamında büyük bir ilgiyle tanıtılan yeni Android versiyonunun Android Lollipop adını taşıyacağı belirtiliyor. İnternet devi Google‘ın merakla beklenen yeni ürünlerini tanıtacağı Google I/O 2014 etkinliğine saatler …

Bu yazıyı değerlendirin;

Dikkat ! : Bu Yazıya puan vererek değerlendirebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için önemli.

Kullanıcı Değerlendirmeleri: Henüz puan veren olmadı !
0
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


4 − = 1

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Apple İOS 8 Beta
İOS 8 Beta

Dünyanın Akıllı Telefon liderlerinden Apple'ın yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 8 geçtiğimiz günlerde yani 2 Haziran'da yapılan Geliştiriciler Konferansında...

Kapat