Ana Sayfa » Haber » Apple işçileri kaç saat çalışıyor ?

Apple işçileri kaç saat çalışıyor ?

Evet bu soruyu acaba kendinize sordunuz mu bilmiyorum ama Dünya devi olan Apple binlerce çalışanı ile teknoloji pazarını elinde tutmak ve ezeli rakibi Samsung dan daima önde olmak için sizce çalışanlarına nasıl davranıyor ? Apple çalışanların ve işçilerin çalışma saatlerini açıkladı, rakamlar ilginç düşünceler oluşturdu.

Apple işçileri kaç saat çalışıyor ?

Apple işçileri kaç saat çalışıyor

Apple işçileri kaç saat çalışıyor

Dünya Devi olan Apple da çalışankar sizce kaç saat çalışıyorlardır ?işte bu sorunun cevabı bu yazımızda …

Teknoloji pazarının lider isimlerinden olan Apple, son zamanlarda daha şeffaf bir bilgilendirmeler ile gündeme gelmekte. Apple’ın tedarikçileri konumundaki fabrikasında çalışan işçilerin haftalık mesai saati ne dair paylaşılan çalışma raporu ile hiç beklemediğiniz bir sonuç çıkabilir ki buna şaşırmayın , çünkü büyük işler yapanlar genelde altındakilerin büyük çabası ile yükselmiştir bunu unutmamak gerekir.

Akıllı cihaz üretiminde dünyanın en büyük ve başarılı olan teknoloji markası Apple, 500 Milyar dolar dan fazla değerindeki şirketiyle ilgili raporlar sunmaya devam ediyor. Yeni nesil Apple ürünlerinde kullanılan donanım parçalarının tedarik edildiği uzak doğu fabrikasında, işçilerinin kaç saat çalıştığına dair yayınlanan raporlarda;
“Yazılım ve tasarım işleri hariç diğer tüm üretimle ilgili aşamaları iş ortağı üreticilere yaptırarak tedariğini sağlayan Apple, kendi bünyesinde çalıştırdığı işçilerini yormuyor. Apple, çalışanlarının %95’ini haftada 60 saatin altında çalıştırdığını ve tüm izinlerini kullanabildiklerini açıkladı.”

Yakın zamanda Apple tedarikçisi olan Foxconn da çok fazla iş kazalarının yaşandığı ve işçilerin ise çok şikeyet ettiğini internetten duymuştuk. Apple, Çin’le olan iş ortaklığını öne sürerek, bir çok dev üretici fabrikalarda çalışanların çalışma saatinin haftalık 75-80 saatlere çıkabildiğini (eminim aşağıya hiç inmemiştir.) ve bu yüzden çalışma esnasında dikkatsizliklerin ortaya çıkabileceğini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda Apple yan ürünlerinin tedarik edildiği Foxconn fabrikasında, iş kazalarından doğan ve günde 11 saatleri bulan çalışmalar sonucu kazalar yaşanmıştı. Apple Kendi bünyesinde çalışanlara oldukça rahat bir çalışma ortamı sunarken tedarikçilerine ise o kadar da insaflı olmadığını görmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan 86 saniyede 100 bin adet sattılar başlıklı makalemizde 86 saniyede 100 bin adet satılan telefon, 86 saniyede 100 bin adet sattılar ve Xiaomi Mi3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.967 defa görüntülendi...

Evet bu soruyu acaba kendinize sordunuz mu bilmiyorum ama Dünya devi olan Apple binlerce çalışanı ile teknoloji pazarını elinde tutmak ve ezeli rakibi Samsung dan daima önde olmak için sizce çalışanlarına nasıl davranıyor ? Apple çalışanların ve işçilerin çalışma saatlerini açıkladı, rakamlar ilginç düşünceler oluşturdu. Apple işçileri kaç saat çalışıyor ? Dünya Devi olan Apple …

Bu yazıyı değerlendirin;

Dikkat ! : Bu Yazıya puan vererek değerlendirebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için önemli.

Kullanıcı değerlendirmeleri: 5 ( 2 Kişi değerlendirdi)
0
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 + = 17

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
86 saniyede 100 bin adet sattılar

Evet yanlış duymadınız başlıkta da yazdığımız gibi 86 saniyede 100 bin adet telefonu sattılar. Çin de hızla yükselen ve popülerlik...

Kapat