Ana Sayfa » Haber » Araç muayene süreleri kısalıyor

Araç muayene süreleri kısalıyor

Türkiyede Zorunlu olarak belirli sürelerde Muayene edilen araçların neredeyse yarısının ‘ağır kusurlu’ çıkması üzerine Trafik Eylem Planı hazırlandı.
Buna göre muayene kriterlerinin ağırlaştırılması ve muayene süresinin düşürülmesi düşünülüyor.

Türkiye’de her yıl binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine yol açan trafik kazalarında, sürücülerin hatalarının yanı sıra araçların güvensiz olmasının da etkili olduğu tespit edildi.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Son yıllarda ‘özel sektör aracılığı’ ile gerçekleştirilen araç muayene işlemleri sonucunda, muayene edilen araçların neredeyse yarısının ağır kusurlu ve emniyetsiz olduğu ortaya çıktı.
Buna göre, trafikte seyreden her iki araçtan birisi emniyetsiz ve ağır kusurlu olarak kullanılıyor.

Başbakan’ın talimatıyla hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Trafik Eylem Planı’ alanında yapılan çalışmalarda ilginç sonuçlara ulaşıldı.
Yapılan çalışmaya göre, 27 Mart 2012 tarihi itibariyle 12 milyon 852 bin araç muayene edildi. Bu araçların, 5 milyon 218 bininin ilk muayenede, ‘emniyetsiz ve ağır kusurlu’ olduğu belirtildi.


Yorum:
Madem neredeyse Yarısı Ağır kusurlu çıkıyor bu araçlara nasıl onay verip trafiğe çıkartıyorlar.
Araçlara hem Ağır kusurlu ve Güvensiz diyorlar hemde trafiğe çıkmasına izin veriyorlar.Muayene süresini kısaltıp insanlardan daha çok para toplanacağına Ağır kusurlu araçları tespit edip Trafiğe sokmamakları daha güvenli olacak.

Konu ile ilgili sizde yorumlarınızı Belirtebilirtin

Bir önceki yazımız olan Outlook.com'da Hesabınızı Açın başlıklı makalemizde Outlook, Outlook hesabı ve Outlook hesabı açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

One comment

  1. hulusi kentmen

    devlet paraya daralmış herlade 4 lastiğn varsa başın belada

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


1 − = 0

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
İşte sağlıksız damacana su markaları

Sağlık Bakanlığı damacana su sonuçlarını açıklandı. Sağlık Bakanlığı, sağlığa uygun olmayan 15 damacana su markası listesini açıkladı .İşte Sağlığımıza zararlı...

Kapat