Ana Sayfa » Haber » BTK ‘nın Yeni Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi

BTK ‘nın Yeni Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi

Son günlerde Tüm Haber sitelerinde ve bazı gazetelerde ; İnternete Yasaklama Geliyor, internet kısıtlanıyor yada İnternet erişimi yeniden düzenleniyor diye Tamamen Doğru olmayan başlıklar altında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi ile ilgili yapılan düzenleme hakkında ki açıklamaları haber edilmekte.
[ad#468×60 Yazı] Bu Açıklamaları nasıl anlıyorlar şaşırıyorum gerçekten, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer Gerçekten işini bilen ve kesinlikle yasakçı bi tavrı olmayan biridir, Geçen bir Reportajında dinlemiştim kendisi toplum içerisinde internetde rahat dolaşamadığını belirtmişti
Gerçektende öyle bir hata yada bir konuyu ararken interneten sitenin birindeki başlığa tıkladığınızda pat diye ci..el içerikli reklam çıkıyor, bir anda insan ne yapacağını şaşırıyor ,ailenizin içinde yada toplum içinde bu duruma düşmek nekadarda kötü öyle değilmi.
işte bu durumun gerçektende düzünlenmesi gerekirdi ve o yapılıyor ,Dikkat edin Yasaklanıyor demedim. Sadece bu durumdan korunmak için ve çocukları korumak için düzenleme yapılıyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi ile ilgili basın toplantısında Yaptığı açıklamaya göre;

Güvenli İnternet Hizmeti sağlamak için İnternet kullanımı profillerden oluşacaktır.
Bu Profilleme çeşitleri

Güvenli İnternet Hizmeti, mevcut Standart profile ilave olarak, çocuk profili, aile profili ve yurtiçi profilinden oluşacaktır.

Çocuk Profili Kurum tarafından işletmecilere gönderilen alan adı, IP adresi ve portlara erişimin sağlandığı profildir.

Aile Profili Kurum tarafından işletmecilere gönderilen alan adı, IP adresi port ve ve web proxy sitelerine erişimin sağlanmadığı profildir

Yurtiçi İnternet Profili Kullanıcının sadece yurtiçinde barındırılan ve Kurum tarafından tarafından işletmecilere gönderilen alan adı, IP adresi ve portlara erişimin sağlandığı profildir.

Standart profil, kullanıcının erişebileceği İnternet site ve uygulamalarına ait bir sınırlamanın olmadığı, mevcut (şu anki) İnternet’e erişim sağlanan profili ifade etmektedir.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Eminim diyosunuzdur şimdi bu Profillemeye,Filtrelemeye ee gerek var diye….
Piyasada bir çok İnternet Filtreleme Programları var ama neredeyse hepsi Ücretli yada bilgisayara kurulmak zorunda, peki bunu Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bizlere Ücretsiz olarak sunuyor kötümü olmuş.

Çocuğunuzu kötü içerikten korumak için para ödemenize gerek olmicak. Bu sistem için ise üstelik ne Ücret ne üyelik ne de başka birşey olacak

Bu Profiller arasında geçiş çok kolay ve kısa süreli olacak

isteyen İnternet kullanıcısı Güvenli İnternet Hizmetini seçse dahi istediği an filtresiz İnternete de erişebilecektir.
Bu hususta herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.
Güvenli İnternet Hizmetini alan kullanıcı, profiller arası geçişleri istediği an yapabilecektir. Örneğin bir evde çocukların İnternet kullanımı sırasında “çocuk profili” seçilebileceği gibi, yetişkinlerin internet kullanımları sırasında “standart profil”e kolayca geçilebilecektir.

Bu bizim için Çok iyi bir hiz met üstelik ücretsiz, Bu hizmeti nasıl oluyorda abartıp da internete yasak geliyor tarzında bir düşünceye sahip oluyorlar çok ilginç doğrusu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi ile ilgili basın toplantısında Yaptığı açıklamanın orjinalini buradan birkere okuyun kesinlikle.

http://www.tk.gov.tr/Etkinlikler/Ulusal_Etkinlikler/basin-toplantilari/2011/bt05052011.htm[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan Turkcell Superonline ile Her Eve 1 Gigabit İnternet Geliyor başlıklı makalemizde 1 gigabit, 1 Gigabit İnternet ve Her Eve 1 Gigabit İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

2 Yorum

  1. Yasakci olmaktan baska ne urettik ki ulkede?

  2. Standart Profil var her şeyin şu anki gibi serbest olduğu Profil, bunun neresi yasak..

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 × 2 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell Superonline ile Her Eve 1 Gigabit İnternet Geliyor

Superonline denilince akla ilk gelen Hızlı internet oluyor,Gerçekden diğer rakiplerine göre çok daha ucuza çok daha hızlı bir hizmet veriyor....

Kapat