Ana Sayfa » Haber » Bu mailleri sakın inanıp açmayın!

Bu mailleri sakın inanıp açmayın!

Antivirüs yazılım liderlerinden ESET’in Nisan Ayı Dünya Tehdit Raporuna göre , içinde bulunduğumuz dönemin en popüler virüs yayma yönteminin, Libya’yı konu alan e-postalar ve Usame Bin Ladin’in ölüm haberleri olduğu belirtildi.

Mayıs ayının ilk haftasını da değerlendiren ESET’in raporuna ilişkin açıklamada,kullanıcılara büyük para kaybettiren Nijerya kaynaklı e-posta dolandırıcılıklarının tespit edildiği belirtildi.
Dolandırma yöntemi raporuna göre ise, Libya Devlet Fonlarını konu alan bir e-postaya her 44 saniyede bir kullanıcının inandığı kaydedildi.

Usame Bin Ladin’in ölüm haberlerinin de virüslerin yayılması için kullanıldığı dile getirilen açıklamada, binlerce insanın Bin Ladin ile ilgili resim ve videoları aramasının ”Kara Şapkalı (black hat) arama motoru optimizasyonu” adı verilen dolandırıcılığı artırdığı ifade edildi.
Açıklamada, arama motorlarının sonuçlarında bu konuda yüzlerce sahte sitenin ön plana çıkmaya başladığına işaret edildi.

ESET’in aynı zamanda Facebook üzerinde de gelişen aktiviteler kaydettiği belirtilen açıklamada, bunun nedeninin, Facebook’un yüz milyonlara varan kullanıcı sayısı olduğu vurgulandı.
Açıklamada, Latin Amerika’daki ESET araştırmacılarının, sanal alemdeki suçluların Facebook’un güvenlik önlemlerini aşmak için çeşitli sosyal mühendislik tehditleri kullandığını, bunlardan birinin de kullanıcıyı kandırarak, bulaşıcı bir JavaScript kodunu kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırmalarını sağlamak olduğunu belirledikleri bildirildi

Bunu Kesinlikle görmüşsünüzdür işte tüm arkadaş listenizi davet etmek için Bu Kodu adres satırına kopyalayın gibi…. Güvenliğiniz için Bunlara kesinlikle inanmamanız gerekiyor

Bir önceki yazımız olan iPhone 4 ve App Store Guinness rekorlarına adını yazdırdı başlıklı makalemizde App Store, Apple ve Guinness hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 + 5 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
WordPress Tagnetic Poetry – Etiket eklentisi

WordPress Tagnetic Poetry eklentisi Etiketlerinizi standart görünümün dışında çok daha ilgi çekici ve güzel bir şekilde görüntülemenizi sağlayacak. Standart linler...

Kapat