Ana Sayfa » Saglık-Yaşam » Çantanızı tıka basa mı dolduruyorsunuz ?

Çantanızı tıka basa mı dolduruyorsunuz ?

Seyahate çıkarken yada tatile giderken valizimizi genellikle tıka basa doldurarak yola çıkarız ama bunun bedenlerini yada bizi kötümü yoksa iyimi etkilediğini hiç düşünmeyiz. Ağır çantaları elimizde taşırken yorulduğumuzda çantamızı omuza atarız.
[ad#468×60 Yazı] Omuzlarımıza eskiye oranla günümüzde daha fazla ağırlık yüklemekteyiz. Sırt çantaları, el çantaları, dizüstü bilgisayarımız, spor ve müzik malzemeleri sırt ve kas ağrılarına neden olmaktadır.

Amerika da Ortopedik Cerrahları beş kişiden dördünün sırt ve bel ağrısı çektiğini, bu sorunların genellikle kırk beş yaşın altındaki kişilerde iş kaybına neden olduğunu saptamışlar.
[ad#468×60 Yazı] Omuzlardaki gerginliğin ve stresin en iyi tedavisi ağırlık taşımamak olduğu söyeniyor,
Omuzlanruzdaki kasların her gün gerilerek güçlendirilmesi şarttır ama doğru hareketlerin seçimi ve uygulanması da aynı şekilde önemlidir.
Bu yüzden yolculuğa çıkacak kişilerin hafif malzemelerden yapılmış tekerlekli çantaları kullanmaları öneriir Ama mutlaka taşımanız gerekiyorsa o zaman dimdik yürümeye çalışın ve çantanın sizi öne yada yana eymesine izin vermeyin.

omuzlarımızda ve sırtınızda kilonuzun yüzde 15’inden fazla yük taşımamamız önerilmekte.

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan Radyasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde Radyasyon, Radyasyon zararları ve Radyasyondan korunma yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 − 8 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
BTK ‘nın Yeni Güvenli İnternet Hizmeti düzenlemesi

Son günlerde Tüm Haber sitelerinde ve bazı gazetelerde ; İnternete Yasaklama Geliyor, internet kısıtlanıyor yada İnternet erişimi yeniden düzenleniyor diye...

Kapat