Ana Sayfa » Oyun » Crytek Oyunları ve Türkiye

Crytek Oyunları ve Türkiye

Merhaba Arkadaşlar Şimdi sizlere Oyunlarını Dünyaya tanıtan ve herkezin Severek oynadığı (özellikle ben :))  Far Cry, Crysis, Crysis Warhead ve son olarak çıkacak olan Crysis 2 ile Adını Dünyaya tanıtan Türk firması Crytek’i tanıtmaya çalışacağım.
[ad#250×250 Metin]Crytek 1999’da 3 Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından video oyun şirketi olarak kurulmuş.Ana merkezi Frankfurt’ta bulunmakradır ve Dünya Üzerinde 8 ( daha çoğalmışta olabilir) farklı yerde oyun stüdyosu vardır.
Crytek’in profesyonel oyun geliştiricileri, Dünyanın bir çok yerinden toplamda 650 den fazla çalışanları bulunuyor.
En güzeli ise Kendi oyun motorlarını geliştirmiş olan bir şirkettir.CryEngine-CryEngine 2-CryEngine 3 olmak üzere 3 tane Oyun motorları var ve eminim dahada arttırmışlardır.

ilk ve en çok bilinen oyunları olan Far Cry’ile çok iyi bir çıkış yapmıştır, Sonrasında Crysis, Crysis Warhead ve son olarak Mart ayında çıkacak olan Crysis 2 dir.
Yerli Kardeşlerin ileriye dönük büyük planları var ve crysis 2 ile bitmeyeceği 3-4-5 i de çıkarmayı düşündüklerini hatta crysis 3 ün konusunun çoktan hazı olduğu bir konuşmalarında belirttiler.

Yerli Kardeşlerin bu büyük başarısı gerçektende gurur verici hepsine tek tek teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Bu yazı : 1 defa görüntülendi...

Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

4 Yorum

  1. kardeş link versen

  2. canım benim yanlış bilgi vermiyelim lütfen cryengine 3 den sonra oyun motorları artmıyacak artmadıda zaten crytek’in ilk yaptığı oyunda far cry değil X-Isle’dir
    ama bu sadece crytekin yaptığı oyundur cevat yerli 12 yaşında ilk oyununu yapmıştır

  3. çıksın bu 3. oyun

    yaa arkadaşlar 2012nin yarısına bitirdik bitirecez hala crysis 3 çıkmadı crysis 3 ün çıkış tarihini bilen varsa söylesin. çıkarsa herkez heveslensin çıkmassa unutsunlar bazı insanlar crysis 3 çıkacak diye kafayı yiyo.bilen varsa çıkış tarihini lütfen söylesin.

  4. çıkacacak kardeş

    2013 ün ilkbaharında falan herhalde çıkması için bende kafayıiyorum

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× 6 = 24

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
İnternet Explorer da giriş sayfası değişmiyor diyenler

Bilgisayarınızda internete giriş sayfasın başka bir site mi kayıtlı , bunu değiştirmek istediğinizde ayarlardaki alan pasif görünüyorsa işte çözümü...

Kapat