Ana Sayfa » Haber » Daktilo üretimi artık bitti

Daktilo üretimi artık bitti

Yılların eskitemedği denir ya işte öyle bir şey di bu daktilo…
Çocukluğumda heryerde,herkezde vardı şimdi ise görünmez oldu…
zamanla Yerini bilgisayara kaptıran Daktiloların fabrikaları da tek tek kapandı ve Son daktilo fabrikası da kapısına kilit vurdu.Bir zamanların en ünlü yazım aracı olan daklito da teknolojiye yenildi.
[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana] Yılların eskitemedği denir ya işte öyle bir şey di bu daktilo…
Çocukluğumda heryerde,herkezde vardı şimdi ise hala az da olsa var…
zamanla Yerini bilgisayara kaptıran Daktiloların fabrikaları da tek tek kapandı ve Son daktilo fabrikası da kapısına kilit vurdu.Bir zamanların en ünlü yazım aracı olan daklito da teknolojiye yenildi.
Hindistan’da bulunan dünyanın son daktilo fabrikası Godrej and Boyce kapısına kilit vurduğunu açıkladı.

Mumbai’de üretimi durdurduğunu açıklayan şirket yetkilileri, stoklarında birkaç yüz daktilo bulunduğunu bildirdi.
Bilgisayarın kullanılmaya başlamasıyla hızla kan kaybeden daktilonun Hindistan’da hâlâ kullanıldığını söyleyen şirketin Genel Müdürü Milind Dukle, “1990’larda yıllık 50 bin daktilo satıyorduk.

Ancak son 10 yılda Hindistan’da da daktiloya olan talep azaldı. 2009 yılına kadar 10 ile 12 bin arasında daktilo üretiyorduk.

Son iki yılda bu rakam iyice azaldı ve geçtiğimiz sene 800 daktilo satabildik ve üretimimizi durdurma kararı aldık. Elimizde kalan son sipariş bir Arap ülkesinden gelen 200 adet sipariş.

Bunları teslim ettikten sonra artık üretim yapmayacağız” diye konuştu.

Ve Artık Daktilo da Tarihe karışıyor……
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan YouTube da en çok izlenen video başlıklı makalemizde en çok izlenen video, YouTube ve YouTube de en çok izlenen video hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


2 + = 8

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
TTNET Araç Çubuğu

Yani artık sonunda yaptılar diyebileceğim,çok geç te olsa bu hizmeti verdi TTNET. TTNET müşterilerine ücretsiz sunulan TTNET Araç Çubuğu ile...

Kapat