Ana Sayfa » Teknoloji » DLNA Nedir | Digital Living Network Alliance

DLNA Nedir | Digital Living Network Alliance

Dijital Teknoloji Hayatımıza Öylesine girdiki adeta onunla bütünleştik desek yeridir diyebiliriz. Şu anda neredeyse herkezin evinde vardır televizyon,mp3 çalar, VCD/DVD Player, Bilgisayar… Bunlar olmadan yaşayamayız neredeyse
Peki ya bunların birbiri ile haberleştiğini düşünsenize…


[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana] Evimizde, Haber izlemek için Televizyonu açarız, Müzik dinlemek için MP3/MP4 kullanırız ama bu cihazların hiç biri birbiri ile iletişim halinde değildir herkez kendi görevini yapar.
Bu cihazların birbiri ile dijital ortamda haberleştiğini düşünsenize mesela bilgisayar da kayıtlı olan bir filmi TV de büyük ekranda izlemek için kolay ve anında bağlantı kursanız,
mp3 ünüzdeki klibi televizyondan izlemek ve Cep Telefonundaki videoyu tv de izlemek yada Tv deki filmi aynı anda cep telefonunuzda izlemek nasıl çok hoş değilmi sizce ?
Cep Telefonunuzdaki resimleri kablosuz olarak anında TV de görüntülemek, mp3 ünüzdeki müziği cep telefonunuzda dinlemek çok güzel olacaktır.

Verilen bilgilere göre Modem Kutusu şeklinde bir kutusu olup bu kutudan cihazlara yükleyeceği sertifika sayesinde Tüm cihazları birbiri ile haberleştireceğini düşünüyorum.
Bu yazılım Şuanda dirçok cihazlarda mevcut durumla ve zamanla yaygınlaşınca az önce belirttiğim olaylar sizce neden Gerçek olmasınki ve bence kesinlikle olacaktır.
Samsung Bu teknolojiyi LED TV lerine eklemiş durumda bu yazılımı.
[ad#468×60 Yazı] DLNA Yazılımını destekleyen firmalar da oldukça fazla
Vestel, Samsung, Philips, Sony, Microsoft, Intel, Nokia, Matsushita, Hewlett-Packard Şu anda bu Teknoloji üzerinde çalışmakta ve desteklemekte.

Özellikle Vestel’in bu büyük Teknolojiyi destekleyenler arasında olması bizim açımızdan gerçekten Gurur verici.

DLNA (Digital Living Network Alliance) Teknolojisi Dijital cihazlar arasındaki bağlantıyı sağlayan bir yazılım olduğu bilgisini anlatmaya çalıştım.
İnşallah en kısa sürede vestel bu teknolojiyi açıklar ülkemize.

Ayrıntılı Bilgi için dlna.org u ziyaret edebilirsiniz.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan En küçük fotoğraf makinesi başlıklı makalemizde dijital fotoğraf makinesi, En küçük fotoğraf makinesi ve fotoğraf makinesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

One comment

  1. güzel bir teknoloji gerçekten ama yayılması biraz sürecek gibi.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 + = 11

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Shift 2 unleashed mükemmel geldi…

Need for Speed serisinin yeni oyunu SHIFT 2 UNLEASHED Türkiyede Mart ayında raflardaki yerini aldı, işte SHIFT 2 UNLEASHED...

Kapat