Ana Sayfa » Haber » Dünyanın En Büyük SD Kartı

Dünyanın En Büyük SD Kartı

Dünyanın En Büyük SD Kartı

Akıllı cihazlardaki kamera yetenekleri arttıkça, depolama birimleri de genişliyor. İşte SanDisk’in 512 GB kapasiteli SD kartı bunlardan biri.

Depolama ürünleri geliştiren SanDisk firması yabancı olduğumu bir isim değil. Daha önce dünyanın ilk 4 TB kapasiteli SSD diskini ve ilk 128 GB kapasiteli SD kartını da üretmişti SanDisk. Her türden, her formatta dosya depolama ürünü sunan SanDisk, bu sefer de dünyanın ilk 512 GB kapasiteli SD kartını yarattı.
web-dunyamiz-Dünyanın En Büyük SD Kartı
Bilgisayarlardaki harddisk kapasitelerini bir düşününce, ilk bakışta 512 GB’lık bir SD kart çok manasız gibi gelebilir. Fakat yaklaşık 800 Dolar’lık fiyatı ile bu profesyonel seviye kart zaten günlük işlerde SD kart kullanan tüketiciler için değil. SanDisk bu devasa SD kartı, 4K çözünürlükte çalışan fotoğrafçılar ve film çekenler için üretmiş.

SanDisk Extreme PRO serisinden 512 GB SDXC UHS-I tipi kart, saniyede 95 MB veri transfer hızı ve saniyede 90 MB çekim hızı ile alanında rekor kırıyor. 4K video çekimleri için ideal olan kartta, bir dakikalık 4K video 5 GB yer kaplıyor. Eğer normal HD video depolamak için kullanılırsa, bu kart yaklaşık 30 saatlik HD video tutabiliyor.

SanDisk’in 512 MB kapasiteli SD kartını piyasaya sürmesinin üzerinden 10 yıl geçtikten sonra şimdi aynı boyutta 512 GB sunması, depolama teknolojisinin geldiği yeri bizlere gösteriyor. Ama daha gidilecek çok mesafe var, uzmanlar bu boyutta kartlara gelecekte 2 TB veri depolanabileceğini tahmin ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? başlıklı makalemizde güncelleme, güncelleme hakkında ve Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.887 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 1 = 8

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Facebook da otomatik açılan videolara Dikkat !

Facebook da otomatik açılan videolara Dikkat ! Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK), akıllı telefonlarda Facebook videolarını otomatik oynatılmasının nasıl engelleneceğine dair...

Kapat