Ana Sayfa » Bilgisayar » Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı; Maingear eX-L17

Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı; Maingear eX-L17

Özel tasarımlı Laptop’larda Maingear, dünyanın en hızlı seri üretim dizüstü bilgisayarına üretti. EX-L17 adı verilen yeni model, sahip olduğu güçlü donanım özellikleri ile Sizi adeta uçuruyor.Sandy Bridge tabanlı mobil işlemcisiyle en hızlı dizüstü bilgisayar unvanını almış durumda.
İşte Dünyanın En hızlı seçilen Dizüstü Bilgisayarının özellikleri…

[ad#Reklam Store 458×60] -> 17.3-inç büyüklüğündeki dizüstü bilgisayara, 4.8GHz’de çalışan dört çekirdekli Core i7-2920XM işlemcisi güç veriyor.
-> Standart olarak 2.5GHz’de çalışan ve Turbo Boost 2.0 ile 3.5GHz’e kadar otomatik olarak çıkabilen çarpan kilid açık işlemci, Maingear mühendisleri tarafından 4.8GHz’e hız aşırtılmış.
-> Bu şlemcinin yük altında ulaşabildiği en yüksek frekans değerinde 1300MHz gibi oldukça yüksek bir rakam.
-> Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen yüksek frekanslı işlemcisiyle öne çıkan eX-L17’nin Ekran kartıda bir okadar idadalı.
-> Ekran kartı olarak Nvidia’nın GeForce GTX 485M 2GB GDDR5 çözümünü kullanan sisteme 16GB DDR3 RAM bellek eşlik ediyor.
-> Dilendiği takdirde iki adet optik sürücü ile konfigüre edilebilen sistemede depolama sürücüsü olarak OCZ’nin 480GB kapasiteli Vertex 3 SSD sürücüsünün çiftine yer verilmiş durumda.
-> 17.3-inç boyutunda ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde LED backlit tabanlı 120Hz ekrana sahip olan ve Nvidia’nın 3D Vision teknolojisine destek veriyor.
-> EX-L17 ‘de 8 hücreli pil güç veriyor.
-> Bu Bilgisayarda performansın taşınabilirlikten önce geldiği sistemin ağırlığı 3.9 Kg.

Maingear eX-L17’nin Amerika’daki satış fiyatı 2659 dolar seviyesinden başlıyor ve konfigürasyona göre bu fiyat 8415 dolara kadar çıkabiliyor.

Bu fiyat ülkemize göre Oldukça Pahallı
[ad#Reklam Store 458×60]

Bir önceki yazımız olan Samsung 9 Serisine Hayran Kalacaksınız başlıklı makalemizde 13, 3 inç ve 9 Serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 5 = 9

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Strese Karşı Kavun Yiyin

Yaz Mevsiminin Vazgeçilmezleri olan Karpuz ve Kavun Yaz geldiğinde ilk aldığımız Meyvelerden biri oluyor. Doğadaki Tüm Meyve ve Sebzelerin şüpheziz...

Kapat