Ana Sayfa » Haber » Dünyanın ilk projeksiyonlu saati

Dünyanın ilk projeksiyonlu saati

Dünyanın ilk projeksiyonlu saati

Akıllı telefonlar, Akıllı televizyonlar , Akıllı otomobiller derken yakın bir zamanda da öncülüğünü Samsung un yaptığı Akıllı Saatler günlük hayatımızda yerini almaya başlamışken, dur durak bilmeyen teknolojik gelişmeler ise şimdi de “Dünyanın ilk projeksiyonu saati” ni üretti.

Dünyanın ilk projeksiyonlu saati
Kullanıcılar henüz akıllı saat fikrine alışamamışken bu kez de projeksiyonlu akıllı bileklikler saati öğrenmemiz için bambaşka bir deneyim sunuyor.
Ukrayna merkezli Michael Medvid isimli şirketin ürettiği bu özel akıllı saat bileklik tasarımına sahip. Görünüşüyle diğer akıllı bilekliklerden farkı olmasa da, aslında bu cihazın önemli bir özelliği var: o da Projeksiyon özelliği.

Projeksiyon teknolojisi sayesinde saati bileğe yansıtan cihaz bu sayede kullanıcılar örneğin yolda araçlarıyla seyir halindeyken bileklerini sallayarak ya da üzerindeki butona tıklayarak anında saatin bileğine yansımasını görebiliyor. 10 saniye kadar bilekte görülen saat daha sonra kayboluyor. Bu anlamda bu saat için dünyanın ilk projeksiyonlu saati de denilebilir.

Dünyanın ilk projeksiyonlu saati-
Bluetooth teknolojisini kullanan ve telefonlarla bağlantı da kurabilen cihaz sadece saati göstermekle kalmıyor, aynı zamanda telefonunuza gelen SMS, e-posta ve çağrı gibi hayati bilgileri de yine benzer format ta gözler önüne seriyor.
Cihazın fiyatı yaklaşık 300 TL; ancak Türkiye’de satışı henüz yok. olsa bile 300 TL gibi uygun bir fiyata gelmeyeceği de kesin.

Bir önceki yazımız olan 140 bin insanı yok eden adam öldü başlıklı makalemizde 140 bin insanı yok eden adam öldü, Hiroşima'ya ve Hiroşima'ya atom bombası atan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.987 defa görüntülendi...

Dünyanın ilk projeksiyonlu saati Akıllı telefonlar, Akıllı televizyonlar , Akıllı otomobiller derken yakın bir zamanda da öncülüğünü Samsung un yaptığı Akıllı Saatler günlük hayatımızda yerini almaya başlamışken, dur durak bilmeyen teknolojik gelişmeler ise şimdi de “Dünyanın ilk projeksiyonu saati” ni üretti. Kullanıcılar henüz akıllı saat fikrine alışamamışken bu kez de projeksiyonlu akıllı bileklikler saati öğrenmemiz …

Bu yazıyı değerlendirin;

Dikkat ! : Bu Yazıya puan vererek değerlendirebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için önemli.

Kullanıcı değerlendirmeleri: 4.98 ( 2 Kişi değerlendirdi)
0
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 × = 54

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
140 bin insanı yok eden adam öldü

İkinci Dünya Savaşı'nda Hiroşima'ya atom bombası atan uçakta görev yapan Theodore Van Kirk 93 yaşında öldü. Kirk ve arkadaşlarının İkinci...

Kapat