Ana Sayfa » Otomobil » Elektrikli Renault Fluence ZE’nin ilk sürüş testi

Elektrikli Renault Fluence ZE’nin ilk sürüş testi

Dünyada ilk seri olarak üretilen yüzde yüz elektrik motorlu otomobilleri olan Renault Fluence Z.E. ve Renault Kangoo Express Z.E.’nin İlk kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın deneme sürüşü yaptığı Fluence Z.E. ve Kangoo Express Z.E. otomobillerle, aralarında Beyazıt Öztürk ve Azra Akın’ın da bulunduğu davetliler deneme sürüşü yaptı.
[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana] Renault Z.E. Elektrik Motorlu Otomobil serisi; Fluence, Kangoo Express, Zoe Preview ve Twizy otomobillerden oluşuyor.
Gürültüsüz Motor , egzoz dumansız bir araba, çevrenizde rahat içinizde
Renoult Z.E Adını Zero Emission’dan (yani Sıfır Emisyon) alıyor.
Sıfır emisyonlu, karbondioksit salımı yapmayan Renault Elektrik Motorlu Otomobiller, doğayı kirletmiyor ve çevreyi korumaya katkıda bulunuyor.
Z.E. serisi yanmalı motor ve egzoz sistemine sahip olmaması dolayısıyla; motor gürültüsü, egzoz dumanı ve gürültüsünü ortadan kaldırarak, sessiz ve temiz bir trafiğin yaratılmasına öncülük ediyor.

Renoult Fluence Z.E. 2011’in ikinci yarısında Türkiye’de üretilerek dünyaya ihraç edilecek

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan Hyundai Accent Blue 2011 başlıklı makalemizde Accent Blue, Hyundai ve Hyundai Accent hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 × = 32

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Hyundai Accent Blue 2011

İlk 1976 yılında Pony adıyla üretilen ve bugüne kadar dünya çapında en çok satılan Hyundai modeli olan Accent, yedinci versiyonunda...

Kapat