Ana Sayfa » Tag Archives: Google

Tag Archives: Google

Feed Subscription

Mobil kullanıcıların tercihi Google

Mobil kullanıcıların tercihi Google

Google’ın Mobil işletim sistemi olan Android dünya genelinde 1 milyar mobil cihazda kullanılıyor, Google uygulamalarıyla da mobil kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında. Yapılan Yeni bir araştırmaya göre, ABD’deki her 100 mobil kullanıcıdan 92’sinin Google uygulamaları tercih ettiğini gösterdi. Apple’ın krallığı olarak bilinen ABD’de, uygulamaların kralı, Google olmuş durumda. comScore araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre; En çok tercih edilen Google uygulamalarının başında Google ...

Devamı »

Nexus 5 ilk görüntüleri

Nexus 5 ilk görüntüleri

Google ,LG ile birlikte satışa sunduğu Nexus 4 den aldığı başarı ve memnuniyetin ardından yine LG ile Nexus 5 i piyasaya süreceği söylenirken burada tanıttığımız Android 4.4 ‘ün adı KitKat videosunda (yanlışlıkla deniliyor) Nexus 5 görüntülenmişti. Onun üzerine internet alemine şimdide Nexus 5 resmi düştü. Teknik detayları daha belli olmayan Nexus 5 hakkında siz ne düşünüyorsunuz ?

Devamı »

Bir zamanlar İnternete onlar Hükmediyordu

Bir zamanlar internete onlar hükmediyordu! evet internet deyince birzamanlar onlar akıla geliyorsu ama şimdi ise onların adı geçtiğinde vay bee bir zamanlar ne popülerdi deniyor. Çok değil bundan 3-5 yıl önceki internete hükmedenler ve ayrıntıları.

Devamı »

Google’dan Londra 2012 futbol doodle oyunu

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları için her gün ana sayfasına farklı bir spor dalına özel olarak ayıran Google, şimdi Futbol Oyunlarını ana sayfasına taşıdı.

Devamı »

Google’dan Londra 2012 kano slalom doodle

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları için her gün ana sayfasına farklı bir spor dalına özel olarak ayıran Google, şimdi slalom kano yarışlarını ana sayfasına taşıdı.

Devamı »

google project glass gözlükleri

Google’ın gizli projesiolarak bildirilen “Project Glass” gözlükleri, kullananlara her an istediği bilgiye ulaşabilmelerini ve bulunduklaru yer ile ilgli bilgi sunuyor üstelik görsel olarak.Gözlüğün sunduğu Dijital ekrandan harita üzerinden istediğiniz güzergahı sizi yönlenirerek bulabiliyor, arkadaşlarınızın nerede bulunduğunu tespit edebiliyor, mesaj gönderebiliyor, hatta görüntülü sohbet yapabiliyorsunuz.işte Videosu ile ayrıntılar…

Devamı »

Google Drive

İnternetin devi Google’ın Google Drive isimli online depolama alanını kullanıcılarına sunup sunmayacağı bir süredir konuşulıyordu.internetde’da yer alan dedikodulara göre Google gerçekten de böyle bir servisi kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Devamı »

Google Play Store Açıldı…

Android Market’in adı Google Play Store olarak değişti…Tanıtım Videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Devamı »

Google, Steve Jobs için Duyarsız kalmadı

Google, Steve Jobs’un ölümünden sonra, ilginç bir işe imza attı… Steve Jobs’un ölümü, sadece Apple’ı değil, beni ve tüm dünyayı derinden etkiledi. Sanırım Google da bunların arasında olacakki Ana Sayfasında “Steve Jobs, 1955 – 2011” ibaresi yer alıyor. Son Dönemlerdeki Android – iOS arasındaki davalara rağmen Tüm Dünya Gibi Google da Steve Jobs için bir incelik düşünmüş durumda.

Devamı »

Google 13 Yaşında

Hani derler ya herşey basit bir işle başlar diye. Şuanda Bilgisayarımızda internetin olup olmadığını bile “Google geliyomu..” diye dener olduk. ilk başta Basit bir arama sayfası ile başladı google tam 13 yıl önce, şimdi ise dünyadaki milyonlarca insanın hayatının bir parçası haline geldi.

Devamı »
Scroll To Top