Ana Sayfa » İnternet » Facebook » Facebook kullanıcılarına önemli uyarı: Şifrenizi Değiştirin !

Facebook kullanıcılarına önemli uyarı: Şifrenizi Değiştirin !

Geçenlerde Bir açıklama yapıldı ama çokta gündemde kalmadı aslında konu çok önemli ve herkezin bilip duyması gereken bir konu.
” Ünlü güvenlik firması olan Symantec’in açıklamalarına göre; Facebook bir yıldır var olan bir bug yüzünden milyonlarca kullanıcının profilllerini,fotoğraflarını ve diğer bilgilerini sızdırdı.” Büyük etkisi olan bu bug, kullanıcıların gizlilik ayarlarını yeniden düzenleyerek erişim belirteçlerini reklam şirketlerine ve diğerlerine açık hale getiriyor.
Ayrıntılar Haberimizde….
[ad#468×60 Yazı] Yani bunu açmak gerekirse Bu belirteçler Facebook uygulamalarında kullanıcıların adına küçük işler yapabiliyor, mesela başkalarının duvarlarına ya da sizin duvarınıza mesaj bırakabiliyor.
Facebook ana hatayı düzelttiklerini nekadar iddia etse de bu belirteçler halen birçok alanda erişime açık olabilir.
” Symantec’ten Nishant Doshi blog’unda şunları söylüyor; “Facebook uygulamalarının 2007 yılındaki çıkışından bu yana kaç belirtecin sızdırıldığını bilmenin bir yolu yok. Üçüncü parti sunucularda ve hala aktif olarak kullanılan reklamcılarda bu belirteçlerin halen saklandığından korkuyoruz.”

Symantec’in ortaya çıkardığı bu açık, Facebook tarafından kısa zamanda kapatıldığı söylenmesine rağmen pek te inandırıcımı oldu bilinmez.

Bu güvenlik zaafına siz de kurban gidip gitmediğinizi bilmiyorsanız, En kısa Sürede şifrenizi değiştirnmeniz isteniyor.

[ad#468×60 Yazı]

Bir önceki yazımız olan Facebook ID öğren başlıklı makalemizde Facebook ID, facebook id si ve facebook profil id hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

2 Yorum

  1. adişifre

  2. 123456789

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


1 + = 8

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Call of Duty 8: Modern Warfare 3 Geliyor

FPS denince ilk akla gelen oyunlardan biri olan Call of Duty'nin Tutkunu olduğumuz Modern Warfare oyunlarının üçüncüsü geliyor....Call of Duty...

Kapat