Ana Sayfa » İnternet » Facebook » Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır?

Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır?

Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır?
Haber başlığında da belirttiğimiz gibi, kullanıcıları rahatsız eden Facebook’un otomatik video yürütme işlevini Masaüstü, Android ve iOS ’ta kapatabilmeniz için yapmanız gerekenleri sırası ile ve resimler ile anlatmaya çalıştık. Umarım yardımcı olur.

Masaüstü bilgisayarınızda:

Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki “Ok”a tıklayın. Açılan menüden “Ayarlar”a tıklayın. Açılan ekranda sol sütundaki “Videolar” bağlantısına tıklayın. Son olarak “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini “Kapalı” olarak değiştirdikten sonra otomatik video yürütme işlevini devre dışı bırakmış olursunuz.

Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır- Bilgisayarda

Android yüklü akıllı cihazlarda:

Açmış olduğunuz Facebook uygulamasıyla hesabınıza giriş yapın. Sağ üstteki “üç çizgili simgeye” dokunduğunuzda açılan listede “Uygulama Ayarları”na dokunun. Açılan ekranda “Videoları otomatik oynat” seçeneğini “Kapalı” diyerek devre dışı bırakabilirsiniz. Dilerseniz de videoları yalnız Wi-Fi üzerinden otomatik yürütülmesine izin verebilirsiniz.

Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır- Bilgisayarda-Android de

iOS yüklü akıllı cihazlarda:

iPhone’unuzda veya iPad’inizde genel ayarlar menüsünü açın ve listeden Facebook’a, ardından Ayarlar’a dokunun. Ayarlar içerisinden otomatik oynatma işlevini ya tamamen kapatın, ya da sadece Wi-Fi üzerinden çalışacak şekilde ayarlayın.

Facebook ta otomatik videolar nasıl kapatılır- Bilgisayarda-iphone da

Facebook ta karşılaştığınız videoların otomatik başlaması kotalılar açısından oldukça sorun oluşturuyor, Buna engel olmak için Facebook taOtomatik video oynatma ayarını kapatmanız yeterli olacaktır. Faydalı olması dileğiyle

Kaynak : İnternet

Bir önceki yazımız olan Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? başlıklı makalemizde güncelleme, güncelleme hakkında ve Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.938 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


4 + = 10

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar

iPhone 6 ile iPhone 6 Plus Arasındaki Farklılıklar Apple'ın düzenlediği etkinlikle tanıttığı 4.7 inçlik iPhone 6 ile 5.5 inçlik iPhone...

Kapat