Ana Sayfa » İnternet » Facebook » Facebook’ta yayılan Gizlilik uyarısı

Facebook’ta yayılan Gizlilik uyarısı

Facebook’ta yayılan Gizlilik uyarısının geçerliliği yok, işte konu ile ilgili haber ayrıntıları.

Facebook ta yayılan gizlilik uyarısıSon Zamanlarda kişilerin Profillerinde Yayınlanan ve kişisel bilgilerin korunmasıyla verilerin izinsiz kopyalanmasını engellediğini öne süren ‘gizlilik uyarısı’, sosyal medya ağında karmaşaya neden oldu.
Yeni gizlilik kılavuzunun açıklanmasının ardından gelen uyarının hiçbir yasal önemi bulunmadığı belirtildi.
Facebook, söz konusu mesajın doğru olmadığını açıkladı.

Söz konusu uyarı Aşağıdaki gibi:

Facebook’un yeni kullanım koşullarına cevaben, tarafıma ait her tür kişisel bilgi, görsel, karikatür, resim, fotoğraf ve videonun telif hakkının (Berner Konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. Bunların ticari kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

Bu yazıyı kopyalayıp Facebook duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına
alacaktır. Mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu profil ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime diğer herhangi bir faaliyette bulunulmasının kesinlikle yasak olduğunu Facebook’a bildiririm. Bahse konu yasaklar, Facebook’un yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan personel, öğrenciler, temsilciler ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. İşbu profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (UCC 1 1-308-308 1-103 ve Roma Yönetmeliği).

Facebook, sermayesi halka açık bir şirkettir. Tüm üyelerin buna benzer bir bildirimi profillerinde yayınlamaları önerilir. İsterseniz bu bildirimi kopyalayıp duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Bu tür bir bildirimi en az bir kez yayınlamamanız halinde, fotoğraflarınız ve profil durum güncellemeleriniz de dahil olmak üzere profilinizde yer alan öğelerin kullanımına zımnen onay vermiş olursunuz..”

Her şeyinizi sermayesi halka açık birşirket olan Facebook ile tüm Dünyaya Paylaşıp sonrada Telif hakkı var demeniz zaten kendinize çelişmek oluyor.
Zaten Bu Yazıda Çok Mantıksız.

Şimdi Söz Sizin Yorumlarınızı Bekliyoruz.
NOT: UNUTMAYIN Önemli olan Facebook hesabınızdaki Gizlilik ayarlarının size uygun olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven - Be a Football Manager başlıklı makalemizde Top Eleven, Top Eleven - Be a Football Manager ve Top Eleven - Be a Football Manager hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.161 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


3 × = 21

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Top Eleven – Be a Football Manager

Top Eleven Futbol Facebook futbol menajerlik oyunları içerisinde en iyileri, üstelik diğer sosyal ağ siteleri için geliştirilen multiplayer bir oyun....

Kapat