Ana Sayfa » İnternet » Google » Google Motorola’yı satın aldı

Google Motorola’yı satın aldı

Cep Telefonu Mucidi Motorola ( Nakit 12,5 Milyar Dolarara) Artık Google’ın…Bilişim Sektöründeki mücadelede büyük bir rol oynayan akıllı telefonların liderlerinde büyük el değişimleri yaşanmakta.

[ad#468×60 Yazı] Arama motorunda lider konumdaki google Android işletim sistemi ile Akıllı telefon pazarına giriş yaparak büyük bir konuma ulaşmışken cep telefonu alanında dahada büyümek için Cep Telefonunun mucidi olan Motorola Mobility Holdings Şirketini Nakit 12,5 Milyar Dolara satın aldı.

Mobil telefon alanında birçok patenti elinde bulunduran motorolayı satın alarak Telefon pazarında büyük söz sahibi olmak istiyor.

Akıllı telefon alanına Kullanıcıların ilgisinin büyük olmasından dolayı Apple, iphone ile Samsung’un Galaxy ile Google’ın Nexus ile akıllı telefonişine girmesi ;Nokia, Motorola gibi markaları çok ciddi derecede etkilemiş durumda.
 [ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Google CEO’su Larry Page, halen 150 milyon dan fazla Android’li cihazın olduğunu ve her gün dünya çapında 550 bin Android’li Telefonun aktif edildiğini belirtiti.Google’ın Android sistemini dahada güçlendirmek istediğini ve Motorola’nın bunu yapmak için uygun olduğunu belirtti.

Dünyanın Taşınabilir ilk cep telefonunu duyurması ile 80 Yıllık bir birikimi var ve Google böyle bir şirket ile Telefon pazarına yaptığı girişi çok daha güçlendirecek gibi görünüyor.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan 2011'in ilk çeyreğinde 88 milyon TL'lik Fotoğraf Makinesi satıldı. başlıklı makalemizde fotoğraf, fotoğraf makine satışları ve fotoğraf makineleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 − = 1

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye, ilk Yerli uydusu RASAT’ı Yarın uzaya Gönderiyor

Çok geç olsa da Sonunda OLDU.  Diyebileceğimiz bir ilk Yarın Gerçekleşiyor, Sonunda Uzay Serüvenine Türkiyede katılmaya hazır hemde yarın...Tamamen Türk...

Kapat