Ana Sayfa » İnternet » Google » Google’ın Sosyal ağ projesi Google+ Facebook a rakip mi olacak ?

Google’ın Sosyal ağ projesi Google+ Facebook a rakip mi olacak ?

Google tarafından yönetilen yeni sosyal ağ projesi Google+ Facebook’a rakip geliyor gibi,belirtilen açıklamalara göre ise görülen ilgidende anlaşılacağı gibi 500 milyon üyeye yakın olan Facebook a büyük rakip olacak gibi.
28 Haziran 2011’de test edilmek amaçlı beta sürümüyle hizmete girdi.
Bazı İnternet uzmanları ise Google’ın sadık Facebook kullanıcılarını çekmekte büyük zorluk yaşayabileceğini belirtiyor ki bencede google bu konuda baya zorlanacak gibi çünkü alışkanlıklardan vazgeçmek gerçekten çok zor.
[ad#468×60 Yazı] Google’ın diğer projeleriyle entegre çalışan bu sosyal ağ projesi şimdilik davetiye ile üye kabul ediyor.
Bu davetiye sistemi Google+’a üye olmak isteyenleri heyecanlandırıyor doğrusu Ve bu heyecan da bazı internet dolandırıcılarının da dikkatini cezbediyor tabiki
Siber güvenlik firması Sophos’un tespitlerine göre gerçekçi görünen davetiyeler insanları, bir ilaç satım sitesi gibi görünen ve 4 Temmuz Amerikan Bağımsızlık günü indirimi gerçekleştiğini söyleyen bir dolandırıcılık sitesine yöneltiyor.

” Google yetkilileri, Google+ hizmete girdikten 6 saat sonra üyelik sistemini yoğun ilgiden doalyı geçici olarak kapattıklarını belirttiler.
Şirketin başkan yardımcısı Vic Gundotra aşırı talepten dolayı böyle bir durumla karşılaşıldığını belirtti.
Üyelik sistemine ne zaman dönüleceği konusunda ise bir açıklama olmadı.”

Google+!ın özelliklerine bakmak gerekire Facebook un bozulan yapısına karşı daha çekici olacağa benziyor.

Google+ kullanıcılarına arkadaşlarını belli gruplara ayırarak her bir grupla farklı paylaşımlar yapma imkanı tanıyor.
Birden fazla kişi ile canlı video konferansı yapabilme de projenin hizmetleri arasında yer alıyor.
Bunların yanı sıra toplu anında mesajlaşma ve ağ içerisinde ortak ilgileri bulunan kişilerin birbirini bulabilmesi gibi imkanlar mevcut.

Çin Halk Cumhuriyeti ise google’ın bu sostyal projesi olan Google+ ı şimdiden yasakladı bile.[ad#468×60 Yazı]

Bir önceki yazımız olan Google'a Kaç Kişi Giriyor ? başlıklı makalemizde ComScore, Google ve google ziyaret sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 1 = 7

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Sonsuz maymun teoremi’ni hiç duydunuzmu ?

Bir çok teorem Okudum, araştırdım ya da en azından duydum ama böylesini ilk kez duydum. İlk duyunca bende şaşırdım açıkçası...

Kapat