Ana Sayfa » Bilim » Gregor Mendel için Google sayfası Bezelyeli

Gregor Mendel için Google sayfası Bezelyeli

Google kalıtım biliminin babası olarak anılan Avusturyalı bilim adamı ve rahip olan Gregor Johann Mendel anısına sayfasında Bezelyteleri tyayınladı.
işte Gregor Johann Mendel hakkındaki ayrıntılar….

[ad#468×60 Resim]

Genetik bilimcilerin öncülerinden Grrgor mendel Bezelyeler üzerine yaptığı araştırmalarla farklı özelliklerin diğer kuşuklara aktarılmasını araştırdı.

Yaptığı araştırmAda Gregor Mendel; Bezelyelerle yaptığı deneylerde bitkinin uzun boylu ya da cüce, çiçeklerin ve yaprak koltuklarının renkli ya da renksiz, tohumlarının sarı ya da yeşil, düzgün ya da buruşuk olması gibi karşıt özelliklerden birini kuşaklar boyu taşıyan saf soylar elde etmeyi başardı. Ardından bunları kendi aralarında çaprazladı. Sonuçta gözle görülür ölçüde belirgin olan bu iki seçenekli özelliklerin saf soylar ile melez döllerde temel kalıtım birimleri aracılığıyla ortaya çıktığını ve her özellik için bir çift genin bulunduğunu öne sürdü.
[ad#468×60 Yazı] kaynak:wiki

Bir önceki yazımız olan Google ismi nerden geliyor biliyormusunuz ? başlıklı makalemizde Google, google adı ve google adının anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


5 + 2 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
İntel, Fulcrom Microsystems’i satın aldı

Piyasanın lideri konumunda olan İntel (satınalmaya doymuyor) Şirket satın almalarına devam ediyor.Sunucu pazarındaki iddiasını dahada arttırmak için sunucular için (Xenon)...

Kapat