Ana Sayfa » Haber » Hotmail’ den “Arkadaşım hack’lendi! ” özelliği

Hotmail’ den “Arkadaşım hack’lendi! ” özelliği

Hotmail’de “Arkadaşım hack’lendi!” özelliği geldi
500 milyon kulanıcısı olan Microsoft’un Hotmail’i biraz daha güçlendirmek için eklediği yeni özelliklerden biri olan “Arkadaşım hack’lendi!” özelliği, bakın ne işe yarıyor…
[ad#336×280 Büyük Kare Resim]Hotmail ekibi Spacıların Gmail ve Yahoo ya yaptığı olta saldırılarını da göz önünde bulundurarak yeni güvenlik taktikleri arayışına girmiş durumda.
Bunun farkında olan Microsoft ise Hotmail’e eklendiği yeni bir güvenlik işlevi ile müşterilerini korumak istiyor.

“Arkadaşım hack’lendi” (“My friend’s been hacked!”) adlı yeni güvenlik özelliği sayesinde bir e-posta hesabını spam olarak işaretlemek artık mümkün.
Bu özelliği “İşaretle” menüsü altında belkide farketmiş olabilirsiniz.

bu yeni özelliğin çalışma mantığı ise:
Arkadaşınızdan şüpheli bir e-posta aldığınızda yani onun göndermediğini düşündüğünüz anda bu e-postayı “Arkadaşım hack’lendi!” olarak işaretliyorsunuz.
Bunun ardından bu hesaptan gelen tüm e-postalar, istenmeyen posta klasörüne gönderiliyor.
E-posta hesabı gerçekten hack’lenmişse Microsoft bu hesabı kilitliyor ve bu hesaptan daha çok spam gönderilmesine engel oluyor.

Bu yeni özelliğin yanında Micosoft, maildeki isimle aynı şifreyi yasakladığı gibi artık “123456789”, gibi sıkça kullanılan parolaların kullanımına da engel olacak.
[ad#468×60 Yazı]

Bir önceki yazımız olan Android 3.2 update çıktı başlıklı makalemizde android, Android 3.2 ve Android 3.2 çıktı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


2 − 1 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Android 3.2 update çıktı

Mobil yazılımlarda çok hızlı yükseliş yaşayan Android çok ksa sürede liderliği oynar olduğu şu zamanlarda Google Android 3.2 yi kullanıma...

Kapat