Ana Sayfa » Haber » HP kan kaybetmeye başladı

HP kan kaybetmeye başladı

Son zamanlarda Durgunlaşan PC pazarının lideri olan ve Lenovo’yı elinden kaçırmama mücadelesi veren HP, son zamanlarda düşüş yaşamaya devam ediyor. İşte Ayrıntılar…

hp-kan-kaybediyor2013 yılı ikinci çeyrek sonuçlarına göre firma 27.6 milyar dolar gelir elde etti ve yıl bazında yüzde 10 düşüş yaşadı.
Kar ise 1.1 milyar dolar olarak gerçekleşirken, yıl bazında kayıp yüzde 32 oldu.

Bunun Üzerine HP’nin tüm departmanları yılın son çeyreğini düşüşle kapattı. Kişisel Sistemler grubu ise yüzde 3.2 kar marjı ile firmayı sürükleyen grup oldu.

Ancak grup gelirlerde yüzde 20 düşüş yaşarken, toplam da yüzde 21, masaüstü sistemlerde yüzde 18, dizüstü sistemlerde yüzde 24 düşüş yaşadı.

HP’nin tepe yöneticisi Meg Whitman, yılın geri kalanı için Split x2 ve Slatebook x2 gibi yenilikçi ürünlerle ümidini koruduğunu açıkladı.

Bir önceki yazımız olan The Last of Us VGA 2012 Video başlıklı makalemizde Last of, Last of Us ve Last of Us'tan VGA hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× 6 = 30

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Kaç kez tıkladınız ?

Farenizin sol tuşuna sabahtan beri kaç kez bastınız... Peki klavyenin tuşlarına... İşte öğrenmenin yolu

Kapat