Ana Sayfa » Haber » HP’yi artık kadın CEO yönetecek

HP’yi artık kadın CEO yönetecek

120 milyar dolarlık HP’yi artık kadın CEO yönetecek
eBay’in eski CEO’su olan Whitman, sert eleştiriler alan ve işine son verilen Leo Apotheker’in yerini alacak alacak olan isim için HP, yeni CEO’su ve Başkanı olarak Meg Whitman’ı atadı.
[ad#468×60 Yazı] Yıllık 126 milyar dolarlık geliri ve 324 bin çalışanı bulunuyor.Silikon Vadisi devi HP, son yıllarda yaşadığı düşüşlerden sonra düşen kredibiletisini düzeltmeye çalışıyor.HP’nin bu ataması yatırımcıların güvenini yeniden tazelemek olarak görüldü.
Lane, HP’nin yeni CEO’yla taze bir başlangıç yaptığını belirterek, yönetim kurulunda da değişiklikler olacağını söyledi.

İnternet perakendesinde uzman olan Whitman, 2008 yılına kadar on yıl boyunca eBay’de görev yaptı. 55 yaşındaki Meg Whitman, sekiz aydır HP’de direktör olarak çalışıyordu.

Whitman, eBay’de çalışırken HP kurumsal çözümlerinin ana alıcılarından biri olduklarını hatırlattı. Whitman, “Bu alanı göreceli olarak biliyorum.
Masaya koyduğum liderlik, yönetim yeteneği, stratejik vizyon, iletişim dedi.

Whitman, HP’nin yıl sonunda PC bölümündeki yeniden gözden geçirmeyi tamamlayacağını ve 12 milyar dolarlık İngiliz yazılım firması Autonomy satın almasının planlandığı gibi kapatacağını kaydetti.
11 ay CEO’luk yapmış olan Leo Apotheker, HP’nin üç çeyrek boyunca tahminlerinin ve finansal sonuçlarının düşmesine neden oldu.
Hisselerinin değerindeki yüzde 50’ye yakın düşüşe engel olamadı. Apotheker’den önceki CEO Mark Hurd ise seks skandalı nedeniyle görevinden ayrılmıştı.

Bir önceki yazımız olan Facebook'ta en çok oynanan oyunlar başlıklı makalemizde Facebook oyun, facebook oyun hileleri ve facebook oyun oyna hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 5 = 4

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’ta en çok oynanan oyunlar

Facebook  Hayatımıza bir girdi pir girdi adeta, sadece türkiyede değil dünyada çok fazla tutuldu ve tabiki böyle bu derece fazla...

Kapat