Ana Sayfa » Haber » Japonların Yaptığı robocop’u ister kokpitten ister ipone ile kontrol et

Japonların Yaptığı robocop’u ister kokpitten ister ipone ile kontrol et

Mermi ve bomba ile saldırabilme özelliğine sahip robotu satın alan kişi isterse içeriden yönetecek isterse iPhone’u ile kumanda edecek. Bilim ve teknoloji dünyasının önde gelen uluslarından Japonya, Kuratas adını verdiği dev bir robot geliştirdi.


Önceki gün basına tanıtılan 4 ton ağırlığındaki robot 900 bin euroluk etiketiyle satışa çıktı.Bu Dev robotu kullanmak istiyoranız 4 metre uzunluğundaki Kuratas’ın gövdesinde yer alan kokpite girerek hareket ettirebilir.Japon mühendisler Wataru Yoshizaki ve Kogoro Kurata tarafından tasarlanan ve geliştirilen Kuratas’ı cep telefonuyla hareket ettirmek de mümkün. 3G bağlantısı ile bir iPhone uygulaması sayesinde dev robot iki ayağında yer alan 4 tekerlek ile hızlıca hareket ediyor.

İçerisinde bir cephane bulunan Kuratas mermi ve bomba atabiliyor. Dakikada 6 bin mermi fırlatıp düşmanı etkisiz hale getiren Kuratas siyahtan pembeye kadar 16 renk seçeneğiyle satılıyor.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan SIM kartlar değişiyor başlıklı makalemizde iPhone 5, nano-SIM ve SIM hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 5 = 12

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
SIM kartlar değişiyor

Yakında Piyasaya girecek olan iPhone 5 ile birlikte hayatımıza girmesi beklenen ve micro-SIM kartlardan çok daha küçük bir yapıda olan...

Kapat