Ana Sayfa » Maksat Paylaşmak » Levi’s Markasının Tarihi

Levi’s Markasının Tarihi

1853’de California’ya altın arama Çılgınlığı tüm hızıyla devam ederken günlük gerekli olan ihtiyaçların yokluğu çok sorun oluşturmakta.
24 yaşlarında olan ve bir Alman göçmeni olan Levi Strauss, New York’dan San Fransisco’ya çok az miktar tekstil ürünüyle yola çıkar, Amacı abisinin New York’taki tekstil işinin bir şubesini açmaktı.
New York’a geldikten kısa bir süre sonra Altın madeni arayıcısı Levi Strauss’un ne sattığını sorar ve…..
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı][ad#336×280 Büyük Kare Resim] New York’a geldikten kısa bir süre sonra Altın madeni arayıcısı Levi Strauss’un ne sattığını sorar ve Strauss ona çadır ve araba örtüsü için branda bezi sattığını söyleyince ona buraya “Pantolon getirmeliydin!” der ve Buralarda dayanıklı pantolon bulmanın çok zor hatta imkansız olduğunu anlatır.
Ve Levi Strauss New York’a dönerek olayı abisine anlattıktan sonra

1873’de, Levi Strauss ve şirketi Pantolon üretimine başlar ve ilk dikişli cep modelini kullanmaya başlar.
Levi Strauss ve Nevada’lı terzi David Jacobs birlikte pantalonların dayanıklı olması için perçin koyar ve hemen ardından pantolana perçin koymanın patentini alırlar.

10 Mayıs 1873 yılı şimdiki kot pantalonların resmi doğum günü kabul edilmektedir.

ilginç olan ise Sol arka cebe yerleştirilen ve hala var olan kırmızı Levi’s yazılı şerit , Levi Strauss’un kotları uzaktan ayırt edilsin diye 1936’da oluşturulmuş.

Levis Şuanda da En kaliteli markalardan biri dir.

Levis Markasının Tarihini sizlerle paylaşmak istedim sizlerde Bizimle Paylaşmak istediğiniz yazılarınızı buradan bize gönderebilirsiniz.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Bu yazı : 1 defa görüntülendi...

Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

One comment

  1. kotlarınızda taşlamaya karşı mısınız. taşlama da çalışanlar için nasıl önlemler alıyorsunuz,sağlık açısından. ne gibi sosyal sorumluluk projeleri yapıyorsunuz.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 × 5 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Video DownloadHelper ile istediğiniz videoyu anında indirin.

Firefox'un en çok beğendiğim eklentilerden biridir Video DownloadHelper ve vazgeçilmez bir eklentidir. Youtube,Facebook, Google video, DailyMotion bigi tüm video sitelerinden...

Kapat