Ana Sayfa » İnternet » Link Kısaltma Servisleri

Link Kısaltma Servisleri

Günümüzde sosyal ağların kullanımı çok fazla yagınlaştı ve bu sosyal paylaşım sitelerinde bulunan karekter kısıtlamasıda bazı ihtiyaçları doğurdu.Kullanıcılar birbirlerine beğendikleri bir makalenin videonun veya fotoğrafın Sosyal paylaşım sitelerinde,bağlantı linkini göndermek ister veSosyal paylaşım sitelerinin çoğunda karakter sınırlaması olduğundan dolayı gönderilecek bağlantı linkinin uzun olması sorun olabiliyor.Bu durumda ya peş peşe bir kaç mesaj yazmak yada asıl yazmak istediğinizi kırpmak zorunda kalmamak için bu siteleri kullanabilirsiniz.
[ad#336×280 mavi başlıklı-siyah yazılı-metin] Paylaşmak istediğiniz uzun bağlantı linklerini kısaltmak için çeşitli servisler bulunmakta, şu sıralar en çok kullanılan link kısaltma servislerine bir göz atalım.

– Bit.ly  :  Şuan link kısaltma servisleri arasında en çok kullanılan bu site diyebilirim.
En fazla kullanıma sahip olmasının en büyük nedeni bence eklentilerindeki başarısı
Kısa link oluşturduktan sonra bit.ly sitesinde paylaştığınız link ile ilgili tıklama istatistiki bilgileri görebilirsiniz.
– Tr.im  :       servisinde de link kısaltma işleminden sonra istetistiki bilgileri görebilirsiniz.
– Tinyurl
– Kısaurl  :  Türkçe yayın yapan bir link kısaltma servisidir.Ayrıca masaüstünde çalıştırılabilir bir yazılımı var.Bu yazılım yardımıyla web sayfasına giriş yapmadan direkt masaüstünden link kısaltabilirsiniz.
Kısalttığınız linke şifre koyarak sadece şifreyi verdiğiniz kişilerin bağlantıya ulaşmasınıda sağlayabilirsiniz.(Güzel bir özellik)
– Zipmyurl  :  Bu link kısaltma servisinde de liklere şifre koyabilirsiniz.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan YouTube da en çok izlenen video başlıklı makalemizde en çok izlenen video, YouTube ve YouTube de en çok izlenen video hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

2 Yorum

 1. Bir de birurl. com var. Bağlantı uzantısını kendiniz belirleyebilirsiniz. http:// birurl. com/barbaros gibi.

 2. Çiçi KAĞAN

  Webmaster olup sayfasından para kazanmayı düşünüp link kısaltma servislerini kullanmayı düşünen arkadaşlar için en son durumu elimden geldiğince inceledim.
  Türkiye üzerinden gelen hitler bakımından inceleme yaptım.
  Şu ana itibari ile Türk Link kısaltma servisleri içinde en fazla kazandıran link kısaltma servislerini aşağıya çıkardım. Ödemelerinde hiç birininde sorun yok gayet sağlam ve belirttikleri tarihte ödeme yapıyorlar.
  1- link.tl 1000 hite : 3,5 TL veriyor.
  2- lincut.net 1000 hite : 3,0 TL veriyor.
  3- mikiurl.com 1000 hite : 1,5 TL veriyor.
  Diğer özellikleri hemen hemen aynı olan bu servislerin tek farklılığı hit başına ödedikleri para. Bol kazanclar dilerim.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 × = 32

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell Sınırsız Facebook Kampanyası

İşte Facebook severlerin çok seveceği paket. Artık Telefonunuzdan resimli Facebook’ta dolaşırken ücretini düşünme, Facebook’ta rahat rahat takıl dolaş Ayda SADECE...

Kapat