Ana Sayfa » İnternet » Google » Nedir Bu Android

Nedir Bu Android

Dünyada ülkelerin o muazzam etkili silahları ile yaptıkları savaşlar çok can yakıyor,Bir ülke ürettiği silahla gövde gösteterisi yaparken diğeri en kısa sürede meydan okuyor ona karşılık veriyor.Bu silahlar can yakarken, Teknoloji dünyasındaki savaşlar ise can yakmıyor ama eminim herkezin cebini yakıyordur.
Teknoloji devlerine artık sanal alemin devleride katıldı ve bunlardan biri de dünyada adını duyurmadık bir yer bırakmayan GOOGLE.
[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana] Cep Telofonlarından Akıllı telefonlara ordan da tablet bilgisayarlara sıçrayan teknoloji de yazılım yapan firmalar arasına hızlı ve büyük bir dalış yapan google mobil işletim sistemleri için Android adını verdiği silahı ile katıldı bu savaşa.
Android Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış bir Linux tabanlı dır ve mobil cihazlar için geliştirilen bir yazılımdır.

Android yazılımı 2008 yılında piyasaya sürüldü, birçok özelliği destekliyor olması çok kısa sürede piyasada tutulmasını sağladı üstelik performans olarakta hayal kırıklığına uğratmaması büyük bir avantaş oldu.

Samsung Android işletim sistemli Galaxy tab ları ile Apple ipad ve ipad2 ye kafa tutmakta.
Ayrıca Samsung ve HTC Telefonları Android’i kullanmakta.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Android Özellikleri
. Çoklu görev desteği (son sürümü ile geldi)
. Çoklu dokunuş desteği (son sürümü ile geldi)
. openGl tabanlı 3D desteği
. GSM, Bluetooth, EDGE, 3G ve Wi-fi desteği
. mesajlarda SMS- MMS Desteği
. Android, MPEG-4, MP4, H.264, MP3, ve AAC, AMR, JPEG, PNG, GIF gibi formatlarıda desteklemektedir.
. Android kameralar ve foto da, touchscreenler, GPS, Pusula da da son derecede başarılıdır.

Android Sürümleri ve kod adları
. Sürüm 1.1 —
. Sürüm 1.5 Kod adı: Cupcake
. Sürüm 1.6 Kod adı: Donut
. Sürüm 2.0/2.1 Kod adı: Eclair
. Sürüm 2.2 Kod adı: Froyo
. Sürüm 2.3 Kod adı: Gingerbread

Android işletim sistemini sizlere tanıtmaya çalıştım umarım adnroid sözünü duyduğunuzda aklınızda birşeyler çağrışım yapar.

Bir önceki yazımız olan Video DownloadHelper ile istediğiniz videoyu anında indirin. başlıklı makalemizde Add-ons, firefox ve firefox eklentisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× 2 = 4

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Raid modelleri ve açıklamaları

Merhaba Arkadaşlar şimdi sizlerle en çok kullanılan Raid modellerini, avantaj , dezavantajlarını ve ne işe yaradıklarını paylaşacağım, RAID Çeşitlerine geçmeden...

Kapat