Ana Sayfa » Haber » Okullarda Tablet Bilgisayar Hazırlığı Başlıyor

Okullarda Tablet Bilgisayar Hazırlığı Başlıyor

İlk önce Başbakan’ın açıkladığı ve ülkemizde birçok kişininde merak ettiği Tablet Bilgisayar projesi 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilere 2.5 milyon adet tablet bilgisayar dağılarak başlanması planlanıyor.
İşte Ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların akıllı tahtalarla donatılması ve ders kitaplarının bilgisayar ortamına taşınmasını planladığı Fatih Projesi’ni 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde hayata geçirmek için çalışmalara başladığı belirtiliyor.

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Tablet bilgisayarın dağıtımı ile ilgili MEB tarafından Fatih Projesi adı verilen Proje kapsamında öncelikle lise 1. sınıflardan başlayarak “akıllı tahtalar” ile donatacak.

İkinci dönemden itibaren başlayacak bu altyapı kurulumu tamamlandıktan sonra her sene ilköğretim 5. sınıf ile lise 1. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak.
Dağıtılacak tablet bilgisayarların toplam adeti yaklaşık 2.5 milyon olacak.

[ad#468×60 Resim]

Öğrenciler, tablet bilgisayarları 4 yıl boyunca kullanabilecek ve Bu sürenin sonunda tablet bilgisayarlar öğrencinin kendisine ait olacak kullandığı süre zarfında Bilgisayarın bozulması durumunda servis garantisi ve ağı olacak.

Tablet bilgisayar uygulamasının 4 yılda tamamlanması planlanıyor. İlköğretim 5 ve lise 1. sınıf öğrencilerine dağıtımın ardından, uygulama diğer öğrencilere de yaygınlaştırılacak.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan 2011'in ilk çeyreğinde 88 milyon TL'lik Fotoğraf Makinesi satıldı. başlıklı makalemizde fotoğraf, fotoğraf makine satışları ve fotoğraf makineleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

2 Yorum

  1. gökhan kılıç

    çok yararlı olur bence

  2. çok hemde yarlı olur ya

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


2 + 7 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
İnternette Sörf Yapmak, beyni canlı tutuyor

Singapur'daki Ulusal Üniversitesi'nde yürütülen araştırma kapsamında Çalışan ve çalışmayan iki grup arasında yaplan incelemelerde internetde Sörf yapma ile ilgili bakın...

Kapat