Ana Sayfa » Otomobil » Opel Kombo, Bursadan Avrupaya

Opel Kombo, Bursadan Avrupaya

Opel Kombo TOFAŞ’ın Bursa’daki fabrikasında Fiat Doblo bantlarında imal edilip, törenle banttan indi. Opel/Vauxhall markaları için üretilecek Opel Combo’dan toplam 250 bin adet üretilecek.

[ad#468×60 Resim] TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, TOFAŞ Fabrikası’nda düzenlenen törende, 2011 yılının ticari aracı seçilerek kalitesini dünyaya kanıtlayan yeni Fiat Doblo ile aynı platformu paylaşan Opel Combo’nun banttan inişini kutladıklarını söyledi.

”Bursa fabrikasının kapasitesi, bu dönemde 250 binden 400 bin adede ulaştı. TOFAŞ, yeni ürünleri devreye sokarken, birden çok markaya da üretim yapar hale geldi. Güçlü ortağı Fiat’ın yanı sıra Mini Cargo projesiyle Peugeot ve Citroen markalarına üretim yapan TOFAŞ, bugün de Opel/Vauxhall ile birlikte marka sayısını beşe çıkarmanın gururunu yaşıyor. Böylelikle Fiat ile İtalya, Peugeot ve Citroen ile Fransa’dan sonra Opel ve Vauxhall ile Almanya ve İngiltere pazarlarının hakim markalarını ihraç portföyümüze katarak Avrupa’nın yüzde 75’ine tekabül eden ilk dört büyük ülkenin etkin ihracatçısı oluyoruz.”
[ad#468×60 Yazı]

Bir önceki yazımız olan Nissan GT-R Hızlanma Rekorunu Alt üst etti başlıklı makalemizde Nissan, Nissan GT ve Nissan GT-R hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 + = 14

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Nissan GT-R Hızlanma Rekorunu Alt üst etti

Nissan GT-R, Yenilendikten sonra o kadar kısa sürede hızlanıyor ki, anlık bakışınızı kaçırırsanız 0'dan 100 km/s'ye ulaşmasını kaçırabilirsiniz.işte bu yeni...

Kapat