Ana Sayfa » Otomobil » Otomatik park etme sistemi – video

Otomatik park etme sistemi – video

Teknolojinin Gerçekten insanlara çok faydası bulunuyor (tartışmaya açık bir konudur), Özelikle lüx araçlarda tanırdık bu özellikleri ama zaman ilerledikçe daha uygun fiyatlı araçlarda da görülmeye başladı bu teknlojik kolaylıklar.
Daha önceden de Yeni Ford Focus un özelliklerinde de belirttiğimiz Active Park Assist sistemi yani Aktif Park Asistanı nı tanıtmaya çalışacağız sizlere…
[ad#336×280 mavi başlıklı-siyah yazılı-metin]
“Aktif Park Asistanı” (Active Park Assist) , ultrasonik algılayıcıları ve elektrikle güçlendirilmiş direksiyon sistemi (Electric Power Assisted Steering) sayesinde paralel konumda duran otomobili otomatik olarak park ediyor.
Sistem, daha önce Mercedes, Volvo, BMW ve Toyota’nın sahip olduğu lüks modellerinde kullanılan kameralı sisteme göre daha kolay kullanılıyor ve yokuşta bile park işlemini kullanabiliyorsunuz.
Aracınızı park etmek istediğiniz bir noktada “Aktif Park Asistanı” nı bir tuşa basarak etkin hale getiriyorsunuz sonra Park edilecek yerin başlangıç noktasında çalıştırılan bu sisteme (Yani Ön ve arkasındaki) diğer iki araç tanıtılıyor(Sensörler tanımlama yapıyor).Otomobilin sağ ve sol tarafına yerleştirilen sensörler ile park edilecek nokta belirleniyor ve siz direksiyonu bırakıp sadece gaza basıyorsunuz daha sonra Aracınız otomatik park edidiğinde sistem sizi uyarıyor ve araçınızı durdurup,El firenini çekip aracınızdan inebilirsiniz.
Nasıl çalıştığı ve kullanıldığına dair daha detaylı bilgi ve Videosunu izlemek isteyenler için aşağıda aylaştığım videoları izleyebilirsiniz.


[ad#468×60 Resim]

Bir önceki yazımız olan İşte Lamborghini Aventador LP700-4'ün Reklam filmi başlıklı makalemizde Lamborghini, Lamborghini Aventador ve Lamborghini Aventador lP700-4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

One comment

  1. Nice topic – respect !

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 4 = 2

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Assassin’s Creed Revelations İstanbul da

En popüler ve en çok sevilen konsol ve PC oyunlarından olan Assassin's Creed, son sürümü olan Revelations'ta Osmanlı dönemindeki İstanbulu...

Kapat