Ana Sayfa » Web Siteleri » OYUNLAR.GEN.TR HER YÖNÜYLE İYİ BİR ALTERNATİF

OYUNLAR.GEN.TR HER YÖNÜYLE İYİ BİR ALTERNATİF

Büyük küçük demeden tüm bireyler -belirli dönemlerde daha çok olsa da- hayatları boyunca çeşitli ve güzel oyunlar oynamışlardır. Oyunlar, “güzel vakit geçirmemize yarayan ve genellikle kuralları
olan eğlence” olarak tanımlanmaktadır.

Oyun bir eğlence olmanın ötesinde, bedeni ve zekayı geliştirmesi nedeniyle de insan sağlığına yararlıdır.Özellikle çocukların gelişiminde oyunlar önemli rol oynar. Canlı bir oyun ortamında çocukların iletişim becerileri artar ve doğru,yanlış, iyi, kötü, güzel, haklı, haksız gibi ahlaki kavramları öğrenir.

Bu yazımızda hem büyüklerin hem de çocukların ilgilisini çekebilecek bir oyun sitesi olan Oyunlar.gen.tr’yi inceleyeceğiz. Önemli gördüğümüz özellikleri hakkında görüşlerimizi ortaya koyacağız.

Oyunlar.gen.tr’deki ilk göze çarpan özelliğin çok fazla sayıda oyun seçeneğinin sunulması diyebiliriz. Onlarca kategori altında oyunlar sınıflandırılmış, ve üstelik bu sınıflandırma yapılırken sadeliğin de korunmasına özen gösterilmiş. Site içindeki kategori başlıklarının düzenli yerleştirilmesi, kullanıcıların istedikleri oyunu kolayca bulabilmelerini sağlıyor. Ayrıca klasik  sınıflandırmanın yanısıra kız oyunları, erkek oyunları, eğitici oyunlar, korku oyunları, komik oyunlar ve yeni oyunlar gibi kategoriler de kullanılıyor.

Sitede hem yılan, mario, tetris, pacman gibi birçoğumuzun çocukluğundan hatırlayacağı eski oyunlar hem de araba oyunları, yarış oyunları, manken oyunları, makyaj ve giyisi giydirme oyunları gibi yeni oyunlar mevcut. Her geçen gün yeni oyunlar da sürekli siteye dahil ediliyor ve yeni şeyler oynamak isteyenler için farklı alternatifler sunuluyor.

Ben10 , Barbie, Bratz, Sonic, Scooby Doo gibi televizyon dünyasından tanıdığımız çizgi film kahramanların oyunlarını da oynama imkanı sunan Oyunlar.gen.tr, kız çocuklar için de erkek çocuklar için de oldukça zengin içeriğe sahip diyebiliriz. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki ebeveynler bu sitedeki tüm oyunları rahatlıkla küçük çocuklarına da oynatabilirler. Site yönetimi oyun seçiminde bu konuya özellikle hassasiyet gösteriyor.

Oyunlar.gen.tr’yi diğer oyun sitelerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri de oyun puanlama sistemini uyguluyor olması. Oyunu oynayan kullanıcılar oyuna not veriyor ve o not oyunun ne kadar beğenildiğini gösteriyor. Böylece oyunu hiç oynamamış biri de o oyun hakkında
fikir sahibi oluyor. Diğer yandan, kullanıcılar siteye girer girmez doğrudan “en çok puan alan oyunlar” kategorisindeki oyunlara yönelebilir veya site tarafından “en çok tavsiye edilen oyunlar”ı oynayabilir.

Oyunlar.gen.tr, kullanıcı dostu tasarımı ve zengin içeriğiyle hem büyükler hem de küçükler için her yönüyle iyi bir alternatif gibi görünüyor. Oyunlar.gen.tr’ye tıklayarak biraz eğlenceli vakit geçirmeniz size de iyi gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Careerjet ile Kariyerinizi cebinizde taşıyın başlıklı makalemizde careerjet, careerjet.com.tr ve cv hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


6 − 2 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
AVG 2012 İndir Ücretsiz Antivirüs

Bilgisayarınızı Ücretsiz olarak Virüslerden koruyan AVG şimdi ise AVG 2012 Sürümü ile karşınızda. Öncekinden daha az Ram kullandığı, Bilgisayarınızın işlemcisini...

Kapat