Ana Sayfa » Saglık-Yaşam » Radyasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Radyasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Herkes Japonya’daki patlamalar sonrası rasyasyon bizede gelirmi diye düşünüyor ama biz zaten her gün radyasyona maruz kalıyoruz.
Japonya’dan Türkiye üzerine gelen radyasyon yüklü bulutların mesafenin çok fazla olmasından dolayı insanları etkilemesinin neredeyse imkânsız olduğunu açıklamakta….
[ad#300×250 li yazı ve resim yan yana] Tüm Nükleer Tıp uzmanları bu radyasyondan en çok etkilenecek kişilerin Japonlar olacağını söyledi. İnsanların radyasyon hakkında bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizen Kaya, insanların her gün radyasyona maruz kaldığına vurgu yaptı.

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ ZATEN RADYASYON YAYIYOR

Evde kullanılan her türlü elektrikli ürünlerin elektromanyetik radyasyon alanı oluşturduğunu Hepimiz Biliyoruz,
önemli olanın elektronik ürünlerin tavsiye edilen radyasyon sınırında tutulmasıdır.
Elektronik cihazlara ne kadar yakın olunursa ve ne kadar uzun süre temas halinde olunursa o kadar çok radyasyon alırsınız,
burada önemli olan bu süreyi kısa tutmaktır.

TÜPLÜ TELEVİZYONLARDAN UZAK DURUN

Özellikle tüplü televizyonlarda daha fazla radyasyon yaymakta.
Bu televizyonlardan olduğu kadar uzuk durmalıyız hatta mümkünse Televizyonumuzu LCD ya da LED teknolojisi ile üretilen televizyonlardan almalıyız.

Hastanelerde kullanılan sağlık ekipmanlarının özellikle bilgisayarlı tomografi cihazları ve röntgen makinelerinde radyasyon çok fazla ve bunun Çevreye etkisinin düşürülmesi için o odaların özel maddelerle izole edilmesi gerekmekte.
(Küçük hastaneler masraftan kaçınmak için yapmaya bilir buna dikkat edin.)
[ad#336×280 mavi başlıklı-siyah yazılı-metin] Cep telefonları ve baz istasyonlarınında Radyasyon yaydığını bilmeyen yoktur.
Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz SAR değerlerine dikkat ederek almalıyız cep telefonlarımızı.

RADYASYONUN SAĞLIĞA ETKİSİ

Radyasyonun uzun dönemli etkilerinin tam olarak bilinmemekte,
ani radyasyona maruz kalındığında ise ölümle sonuçlanacağı söylenmekte.
Her insanda etkisi farklı olacağı için Radyasyonun etkileri tam olarak belirtilemiyor.

Bol Su tüketmeliyiz ve sabah akşam duş alarak vücuttaki radyasyonu atmada önemli fayda sağlayabiliriz.[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan SAR değeri nedir ? , Sar Değeri ne olmalı ? başlıklı makalemizde cep Telefonlarının SAR değeri, sar ve Sar değeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


4 + = 12

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Elektrikli Renault Fluence ZE’nin ilk sürüş testi

Dünyada ilk seri olarak üretilen yüzde yüz elektrik motorlu otomobilleri olan Renault Fluence Z.E. ve Renault Kangoo Express Z.E.'nin İlk...

Kapat