Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung | Neden Samsung ?

Samsung | Neden Samsung ?

Eğer Bir Tv Almak istiyorsanız bu yazımı okumadan almayın derim, neden mi ? çünkü dükkanda size birsürü özellik sayacaklar şusu var busu var şöyle ürün böyle ürün diyecekler sonrada vayyy bee ne çok özelliği var diyip bir anda aşık olacaksınız tv ye ya sonra hüsran olursanız ? işte hüsran olmamanız için ben burdayım 🙂 işte başlıyoruz.

2011 yılında bir tv almak istiyorsanız ve almışken iyi bişey alayım diyorsanız önce bu açıklamalarda kulan aşınalığınız olsun.
Plazma Nedir ?
Plazma TV, iki cam levha arasına yerleştirilmiş yüzbinlerce ufak ampülden oluşan bir cihaz olarak düşünebilir. Bu cam içerisinde plazma gazı bulunmaktadır.
Plazma TV’lerin diğer monitörlerden ne farkı vardır?
*Plazma TV’ler çok incedirler,
*Renk üretimleri mükemmeldir.
*Renk kontrastı iyidir.
*Büyük ekran olarak üretilmektedirler.
(Bakın sizi Cezbedeb bir farklılık yok !!!)

LCD Nedir ?
LCD monitör, ismini İngilizce adı olan “Liquid Crystal Display” (sıvı kristal ekran) kelimelerinin baş harflerinden almaktadır. LCD ekranlar en yalın ifadeyle iki cam levha arasına sıkıştırılmış sıvı kristal örgüsüdür. LCD ekranın arka kısmında bir ışık kaynağı vardır, görüntü bu ışık kaynağından yayılan ışığın, iki cam levha arasında sıkışmış olan sıvı kristal örgüsünden geçerken değişik renklere bürünmesiyle elde edilir.

LCD monitörlerin diğer monitörlerden ne farkı vardır?
*Renk üretimleri mükemmeldir.
*Renk kontrastı iyidir,
*LED tv’ler ise bir adım daha öndedir.
(Bakın sizi Cezbedeb bir farklılık yok !!! Plazmadan çok bir farkı yok)

LED Tv Nedir ? ( işte kalite farkı başlıyor :))
Sıradan Televizyonlar görüntü oluşturmak için arkadan aydınlatmalı floresan kullanırken Samsung LED TV Işık veren diyot (LED) kullanır. Bu LCD’lere oranla daha keskin görüntü ve %40’a varan enerji tasarrufu sağlar. Benzer teknolojiyi dizüstü ekranlarında da görürüz. Samsung’un devrim yaptığı nokta ise diğer üreticiler LED’i arkadan aydınlatma için kullanırken Samsung üzerinde barındırdığı ledleri ekran çerçevesinin yanına çekerek hem daha ince panel genişliğine ve hemde daha keskin görüntüye ulaştı.
( Led Tv Yi ilk çıkartan Samsung dur.)

Kontrast Nedir ?
En Kolay açıklaması ile Kontrast , En açık renk (Beyaz) ile en koyu renk (Siyah) arasındaki farka kontrast denir.
Yani Bu değer Nekadar büyükse okadar Net olur görüntüler.
Full HD Nedir ?
Full HD veya 1080p, geleneksel HD TV’lerden (1366×768) 1,5 kat daha fazla tarama satırı içerir. Daha fazla tarama satırı daha fazla piksel, daha fazla ayrıntı ve daha iyi resim kalitesi anlamına gelir. Geleneksel HD TV’lerden iki kat daha fazla çözünürlüğe (1920×1080) sahip SAMSUNG LCD TV’ler, hayal edilebilir en iyi resim kalitesini üretir.

Bunlara Dikkat ettikten sonra bakmanız gereken diğer önemli özellikler ise Extra olanlardır.
Led Tv ya da 3D LED almayı düşünüyorsanız (3D Tavsiyemdir) HDMI (en az 2 tane),USB (en az 2-3 tane),Ethernet,Wifi, bunlar olmazsa olmaz olmalı.

Türkler pek kullanmaz bu kelimeyi ama İşi Ustasına Bırakın derler ya işte aynen öyle Tv yi Samsung’a bırakın, Samsungdan şaşmayın. Samsungun Bu işte Dünya devi olduğunu, Görüntü Teknolojisinde İlklerin Lideri olduğunuda sakın unutmayın diyorum ve konuyu bitireceğim ama bitirmeden önce şunu belirteyim, Eğer Teknoloji ürünü almayı düşünüyorsanız Büyük mağazaların(Bimex,Electro world,Gold,Vatan,Teknosa gibi….) kampanyalarını takip edin ve büyük indirimlerden faydalananın derim.
[ad#468×60 Resim]

Bir önceki yazımız olan Apple iPad 2 özellikleri başlıklı makalemizde Apple ipad 2, Apple iPad 2 özellikleri ve ipad 2 inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


9 − = 4

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Facebookta en çok üyesi olan gruplar

İşte  >>By SaSi <<  Sizin için Araştırdı ve Dünyanın vazgeçilmezi olan Sosyal Paylaşım sitelerinin lideri olan Facebook'ta en çok beğenilen...

Kapat