Ana Sayfa » Dizi » Spartacus’te ‘Eledim eledim’ Türküsü

Spartacus’te ‘Eledim eledim’ Türküsü

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve tarihteki ilk köle isyanını konu alan,Amerika’da yayınlanan ve büyük ilgi gören ‘Spartacus’ adlı televizyon dizisinin 2. sezonu olan ‘Spartacus Vengeance (İntikam)’ son kısmında ‘Eledim eledim’ türküsü.

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Amerika’da yayınlanan ve büyük ilgi gören ‘Spartacus’ adlı televizyon dizisinin 2. sezonu olan ‘Spartacus Vengeance (İntikam)’ son kısmında ‘Eledim eledim’ türküsü çalındı. Dizide dikkat çeken karakterlerden olan 90’lı yıllarda Zeyna dizisiyle hafızalarda yer eden Lucy Lawless’ın elinde Spartacus’un çocuğuyla uçurumdan atladığı sahnede çalan türkü şaşkınlığa neden oldu.

Daha önceki bölümlerde çocuğunu kaybeden Lukretia, Ilithyia karakterine canlandıran Viva Bianca’nın çocuğunu alıp intihar ettiği sahnede Asker Türküsü çalındı.
Yotube’de Bulunan Videosundan izleyebilirsiniz.


ELEDİM ELEDİM TÜRKÜSÜNÜN ÖYKÜSÜ
Hikayeye göre, genç evli bir çiftin çocukları olmaz. Onlar da kendilerine bir erkek çocuğu evlat edinir. Kadın ile çocuk arasında fazla yaş farkı yoktur. Kadının kocası genç yaşta ölünce kadın dul kalır. Evlatlığa kadın aşık olduğunun farkına varır, ancak bunu kimselere diyemez. Oğlan askere gider ve askerde ölür. Bir gizli sevdanın öyküsünün türküsüdür Eledim Eledim.”

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note Kullanan Fil 🙂 başlıklı makalemizde fil galaxy note kullanıyor, galaxy ve Note hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 3 = 5

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Ev İşi Yap, Zayıfla !

Egzersiz yapmak için illa ki spor salonuna giderek para harcamaya gerek yok. Uzmanlar biçimi ne olursa olsun esas önemli olanın...

Kapat