Ana Sayfa » Haber » Telefonla kontrol edilebilen çamaşır makinesi

Telefonla kontrol edilebilen çamaşır makinesi

Telefonla kontrol edilebilen çamaşır makinesi

Beyaz eşya üreticisi Miele, akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebilen W1 Prestige model çamaşır makinesini tanıttı.

Akıllı cihazlar ve “Nesnelerin Interneti” denilince aklınıza sadece akıllı saatler ve ampuller gelmesin. İşin içinde deterjan bitince kendi kendine Amazon’dan satın alan veya siz spor yaparken çamaşırları yıkayan tuhaf tasarımlı çamaşır makineleri de var. Artık akıllı cihazlardan hiçbir şekilde kaçış yok gibi görünüyor.

Miele dünyanın en tanınmış beyaz eşya üreticilerinden biri. Ayrıca firma akıllı cihazlara yabancı da değil. Birkaç yıldır cihazlarında kullandıkları “InfoControl Plus” altyapısı ile akıllı ev eşyaları programlarını sürdürmeye devam ediyorlar. İşte şimdi bu seriye W1 Prestige akıllı çamaşır makinesi ve T1 akıllı çamaşır kurutucu da eklendi. Ayrıca yanlarında Miele’nin yeni akıllı telefon uygulaması “Miele@Mobile” da geldi.

Telefonla kontrol edilebilen çamaşır makinesi

W1 akıllı çamaşır makinesi 9 kiloluk kapasitesi, 26 farklı programı ve 1,600 devire çıkan sıkma özelliği ile normal bir makine gibi görünüyor olabilir. T1 kurutucu ise aynı W1 gibi en üst seviye elektrik tasarrufuna ve seçeceğiniz özel bir kokuyu çamaşırlarınıza yedirme özelliği ile geliyor. Ama asıl becerileri uygulama ile uzaktan kontrol edilebilmelerinde yatıyor.

Akıllı telefon uygulaması sayesinde iki cihazın açılıp kapatılması, sıkma ve kurutma hızları, program durumları ve hatta ne zaman yumuşatıcı eklenmesi gerektiği bile uzaktan kontrol edilebiliyor. Tabii hala çamaşırları elle koyup çıkartmak zorundayız ama Miele gelecek sene başlatacağı “Miele@Home” otomasyon sistemi sayesinde ev cihazlarına ev dışından, Wi-Fi üzerinden daha fazla kontrol getirmeyi hedefliyor.

Kaynak: internet

Bir önceki yazımız olan Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? başlıklı makalemizde güncelleme, güncelleme hakkında ve Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1.614 defa görüntülendi...

Telefonla kontrol edilebilen çamaşır makinesi Beyaz eşya üreticisi Miele, akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebilen W1 Prestige model çamaşır makinesini tanıttı. Akıllı cihazlar ve “Nesnelerin Interneti” denilince aklınıza sadece akıllı saatler ve ampuller gelmesin. İşin içinde deterjan bitince kendi kendine Amazon’dan satın alan veya siz spor yaparken çamaşırları yıkayan tuhaf tasarımlı çamaşır makineleri de var. …

Bu yazıyı değerlendirin;

Dikkat ! : Bu Yazıya puan vererek değerlendirebilirsiniz. Görüşleriniz bizim için önemli.

Kullanıcı Değerlendirmeleri: Henüz puan veren olmadı !
0
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 6 = 1

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Güncelleme yapmayanlardan mısınız ?

Güncelleme yapmayanlardan mısınız ? Tüm dünyayı şok eden Stuxnet solucanı için dört yıldır hâlâ güncelleme yapmayanlar olduğunu biliyor musunuz? İlk...

Kapat