Ana Sayfa » Teknoloji » Tizen OS Geliyor

Tizen OS Geliyor

Mobil işletim sistemleri gün geçtikçe çok cazip bir yatırım haline geliyor. Daha önceden Samsung ve Intel ortaklığında hazırlanan MeeGO mobil işletim sisteminin yerine başka Alması düşünülen, çok daha gelişmiş olan Tizen OS duyuruldu.
[ad#468×60 Yazı] Tizen OS, çoklu platform desteği ile birlikte Anroid’e rakip olacağı söyleniyor. Samsung ve Intel, mobil cihazlarda çalışacak açık kaynak kodlu işletim sistemleri Tizen OS’u duyurdu. Bu duyurudan sonra MeeGo Mobil işletim sisteminin de sonu gelmiş oldu.

Samsung ve Intel ve Nokia’nın desteğini de arkasına alarak Linux tabanlı olan MeeGo, Nokia’nın desteğini çekmesi nedeniyle Samsung ve Intel yeni bir arayış içine girip yeni bir açık kaynak kodlu işletim sistemi duyuruldu ve kod adı Tizen OS olarak belirlendi.

2012 yılında kullanıcılarla buluşması beklenen Tizen OS, HTML5 üzerine kurulu bir işletim sistemi, çoklu cihaz desteği vereceği söyleniyor. Bu cihazlar, cep telefonları, tabletler, akıllı TV’ler, netbook ve araç içi bilgi-eğlence sistemleri olacak.
[ad#Reklam Store 458×60]

Bir önceki yazımız olan HP’yi artık kadın CEO yönetecek başlıklı makalemizde HP, Hp cio ve hp ciosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 × 3 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
James Bond’un son filmi İstanbul’da başlayacak

Serisinin Son filmi olarak çekilecek olan 007 James Bond Filmi 2012’de vizyona girecek. Film, James Bond serisinin 50’nci yılı nedeniyle...

Kapat