Ana Sayfa » Bilim » Türkiye’nin ilk lazer güdümlü füzesi

Türkiye’nin ilk lazer güdümlü füzesi

Savunma Sanayisinde hızlı çıkış yapan Türkiye’nin ilk lazer güdümlü füzesi olan Cirit,Bu Günlerde TSK’ya teslim edildi. Teslim Edilen 100 füze kullanıma hazır. Havadan karaya atılabilen, 8 km menzile sahip olan Cirit, Taarruz helikopteri T-129’da kullanılacak.Taarruz Helikopteride Türkiye ve fıransa ile ortak yapılmıştı.

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Roketsan tarafından yürütülen proje kapsamında, toplam 2 bin füze Silahlı Kuvvetler’in kullanımına sunulacak. 70 mm çapındaki yarı aktif lazer güdümlü füze ‘Cirit’in özellikle hafif zırhlı hedeflerde istenilen tahribatı sağladığı belirtiliyor.

Füzenin milli imkânlarla geliştirilmesi, Türk savunma sanayii açısından büyük önem taşıyor.
Savunma Sanayii çok geri bırakılmış ve adeta dışarıya mahkum kalmıştık artık kendi savunma silahlarımızı yaparak daha güçlü olduğumuzu kanıtlama zamanı geldi.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S3 Patladı başlıklı makalemizde patlayan samsung, Samsung ve Samsung Galaxy S3 Patladı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


7 − = 2

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Yaşlılığın Vücudumuza ve Hayatımıza Getirdiği Değişiklikler

Hayat devam ettiği sürece yaşımız hızla ilerliyor ve buna bağlı olarak da çeşitli değişikliklere ev sahipliği yapmaktayız. Peki, nasıl değişiklikler,...

Kapat