Ana Sayfa » Haber » TÜRKİYE’YE SİBER SALDIRI MI YAPILDI

TÜRKİYE’YE SİBER SALDIRI MI YAPILDI

Geçen günlerde tüm Türkiye’de Akşam Saatlerinde yaşanan internet kesintisi aslında bir hacker saldırısı mıydı…
Olayı üstlenen Hacker grubu ne Söyledi…
Buna karşılık TTNET ne açıklamada Bulundu…  işte Ayrıntılar.

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

2 gün önce akşam 22:00 civarında türkiyede İlk olarak başlayan hızdaki düşüş birkaç saat içerisinde yerini uzun süreli kesintiye bıraktı.
Türk Telekom altyapısını kullanan TTNET abonelerini etkileyen kesinti büyük bir krize yol açtı. 1-2 gündür yaşanan problem şuanda giderildi fakat hala konuşuluyor.

TTNET‘teki kesinti sebebinin RedHack Grubu ve ünlü Anonymous ile ortaklaşa yapılan bir saldırıdan dolayı olduğu söyleniyor.
Yapılan Eylemin resmi kurumlara yapıldığını söylenirken

TTNet, Adalet Bakanlığı, Yargıtay ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırı sonucu ilgili sistemlere sızıldığı ve bu engellenemeyince.internetin yurt dışı çıkışlarının kesildi.
[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Konu ile ilgli Türk Telekom’dan Gelen Açıklama ise Şöyle

“Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.

Türkiye’nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye’nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla,

Türk Telekom”

Her iki tarafta birbirini yalanlar iken olan Bize oldu kesintiyi yaşadık. bakalım kolu ile ilgili ileride ne gibi gelişmeler olacak.

Bir önceki yazımız olan Crysis 3 Geliyor başlıklı makalemizde cell corporation, cevat yerli ve CryENGINE hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


8 × = 32

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Android 4.0.3 Güncelleme videosu

Kısa bir süre önce dağıtılmaya başlanan Ice Cream Sandwich güncellemesinin Türkiye için ne zaman Aktif olacak diye Merakla gözümüz yollarda...

Kapat