Ana Sayfa » Server » VPN bağlantısı kurulumu- vpn Connection

VPN bağlantısı kurulumu- vpn Connection

VPN, çevirmeli sunucuya çevirmeli bağlantı yapmanızı sağlamasının yanı sıra Internet bağlantısının kolaylığından ve esnekliğinden yararlanmanıza da olanak verir. Internet bağlantısı kullanmak, tüm dünya çapındaki kaynaklara ulaşmanıza ve pek çok yerden, en yakın Internet erişim numarasını yerel olarak arayarak işyerinize bağlanmanıza olanak sağlar.
VPN’ler, ağınıza yalnızca yetkili kullanıcıların bağlanmasını sağlamak için kimlik doğrulaması yapılan bağlantılar kullanır ve Internet üzerinden aktarılan bilgileri diğer kişilerin ele geçirmesini ve kullanmasını önleyebilmek için şifreleme özelliğinden yararlanır. Windows XP bu güvenlik düzeyine, Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) veya Katman İki Tünel Protokolü (L2TP) kullanarak erişir. Tünel Protokolü, bir bilgisayardan diğer bilgisayara Internet üzerinden daha güvenli bir şekilde bilgi aktarılmasına yardımcı olan bir teknolojidir.
Buna ek olarak VPN teknolojisi, bir şirketin şubelerine veya diğer şirketlere, Internet gibi ortak bir ağ üzerinden ve iletişim güvenliğini koruyarak bağlanmasına da olanak sağlar. Internet üzerindeki VPN bağlantısı, mantıksal olarak, ayrılmış bir geniş alan ağı (WAN) bağlantısı gibi çalışır.

Bir önceki yazımız olan DNS Kurulumu başlıklı makalemizde DNS, DNS Kurulumu ve DNS nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


5 + 6 =

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
DNS Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar, Şirket yapısında veye işyerinizin Network yapısını kurarken ilk aklımıza gelen Domain Name System olmazsa olmazlardan biridir. Şimdi sizlerle...

Kapat