Ana Sayfa » İnternet » WhatsApp Business kullanımda

WhatsApp Business kullanımda

WhatsApp Business özellikleri neler?
WhatsApp Business ile işletme profilleri oluşturulabilecek. Böylece müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgiler sağlanmış olacak.

Mesajlaşma araçlarıyla sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar kullanılabilecek ve mesajlarınızın okunma istatistiklerine erişebileceksiniz. İşletme hesabı olarak listelenen numaranız sayesindeyse insanlar bir işletme numarasıyla mesajlaştıklarını biliyorlar.

WhatsApp Business kullanımda

WhatsApp Business kullanımda

Zaman içerisinde onaylı hesaplarında geleceği WhatsApp Business ayrıca WhatsApp Web sayesinde bilgisayarlarda kullanılabiliyor. WhatsApp’ın yeni kullanıma sunduğu bu özelliği kullanmak için ekstra bir uygulama indirmenize gerek kalmadan WhatsApp’ı her zamanki gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Aynı zamanda aldığınız mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya da devam edebilecek; dilerseniz işletme numaralarını da engelleyebilecek ve mesajları ‘spam’ olarak işaretleyebileceksiniz.

 

Mesajlaşma İstatistiklerinde, İşletmeler mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabilirken, WhatsApp Web özelliğiyle işletmeler WhatsApp Business’ı masaüstü bilgisayarlarda da kullanabiliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz Hesap Türü özelliğinde ise işletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor. Böylece WhatsApp kullanıcıları işletmeyle mesajlaştıklarının bilincine varıyor. Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen bir takım işletmeler ise onaylı hesap olarak görünebiliyor.

Tüm bu özellike ve değişiklikler işletme olmayan WhatsApp kullanıcısını etkilemiyor. Bu kullanıcıların yeni bir uygulama indirmelerine gerek yok. WhatsApp’i her zamanki gibi kullanmayı sürdüren kullanıcılar aynı zamanda aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya da devam edecek. Arzu ettikleri taktirde işletme numaralarını da engelleyebilecek olan kullanıcıların mesajları ‘spam’ olarak işaretleyemeleri de mümkün.

Bir önceki yazımız olan YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor başlıklı makalemizde youtube dan para kazan, YouTube Para ve YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 81 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


× 1 = 8

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor
YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor

YouTube Para Kazanma Kurallarinda Degisiklik yapmaya karar verdi. YouTube'un para kazanma politikasi, videolardan para kazanmayi çok daha zor hale getiriyor.!...

Kapat