Ana Sayfa » İnternet » Yandex ,yeni arama motoru

Yandex ,yeni arama motoru

Rusyanın lider arama motoru olarak kullanılan Yandex, Türkiye’deki kullanıcılarına İnternet’te aramanın yanı sıra haberler, e-posta gibi birçok farklı İnternet servisi sunmaya başladı.Rusya pazarında ilk sırada ve comScore verilerine göre dünyanın 7. büyük arama motoru olan Yandex,bazı konularda çok iddalı olarak Türkiyeden hizmete başladı.En çok gözüme çarpan yanı ise Mail hizmeti oldu.


[ad#Tek Şerit Yatay Yazı] Yandex Hakkında bazı bilgiler ise şöyle:

Yandex İsmi nerden geliyor ?

“Yandex” ismini 1996 yılında,şirketin CEO’su olan RUS Arkadiy Volozh koydu.
Dil indeksi anlamına gelen “?ndex” (Yandex) halk arasında da bu anlamda kullanılıyor.
Daha ayrıntılı bilgi: http://company.yandex.com.tr/general_info/yandex_name.xml

Mail Ayrıcalıkları ?

Standartda 10 MB olan mail ile dosya gönderme boyutu yandex mail ile bu boyut tam 2GB olarak arttırılmış, Böylece çok büyük boyuttaki dosyalarınızıda mail olarak gönderebilmemizi sağlıyor.
Ayrıca Yandex Mail , Mail hesabınızın boyutuna sınır koymadığını belirterek sınırsız mail alanı sunuyor..

Sınırsız mail alanı çok cazip gelsede 2 GB gibi büyük boyutlara kadar dosya gönderimini diğer hotmail,gmail yahoo gibi mailler desteklemediği için sedece yandex mail hesabına gönderebileceksiniz

Yandex mail hesabınızı http://mail.yandex.com.tr/ adresinden hemen alabilirsiniz.

Yandex Yeni arama Motoru ile ilgli Videolar

[ad#Tek Şerit Yatay Yazı]

Dünyada Ve Türkiyede birçok arama motoru bulunuyor.Ama biri bar ki bu işin artık tek adı olmuş durumda onun adıııı GOOGLE 🙂 ,bakalım piyasaya hızlı giriş yapan yandex türkiyede nekadar yükselecek.
Yandex Arama Motorunun ana sayfası biraz daha sade olsa çok daha iyi olacakmış ama hava durumunu göstermesi ise güzel olmuş.

Bir önceki yazımız olan Son trend, Kesik kafa pozu başlıklı makalemizde Horsemaning, poz ve pozu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 2 = 5

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Diablo 3’ün çıkış tarihi açıklandı

Oyun Tutkunlarının Merakla Beklediği ve nezaman çıkacağı hakkında türlü dedikodular yapılan oyunun resmi çıkış tarihi 15 Mayıs olarak açıklandı.İşte Detaylar...

Kapat