Ana Sayfa » Haber » Yeni site adresleri geliyor…

Yeni site adresleri geliyor…

Bildiğiniz üzere internet sitelerinin adlarının sonunda .com, .net, .edu, .gov gibi uzantılar bulunuyor. Bunlar o sitelerin hangi alanda hizmet verdiği konusunda kullanıcılara bilgi verir.İnternet üzerinde alan adlarını belirleyen ve kontrolünü sağlayan ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) yepyeni bir dönemin kapılarını aralayacak bir karara imza attı.
[ad#Reklam Store 250×25* 2 li yan yana] Yeni uygulamaya göre Noktadan sonra artık istenilen her şey yazılabilecek

Örneğin artık isteyen .istediginkelimeler gibi bir uzantıya sahip bir alan adına sahip olabilecek.

Bu tip bir alan adı kiralamak ise normalden epey pahalı olacak.
EE böyle bir güzelliğinde değeri az olmicaktır Yapılan açıklamaya göre, yeni bir uzantıya sahip site için başvuru ücreti 185 bin dolar, alan adının yıllık ücreti ise 25 bin dolar olacak.

oldukça fazla bir fiyat(eminim birkaç para babası sırf ilk olmak için alacaktır)[ad#Reklam Store 458×60]

Bir önceki yazımız olan İstanbul Taksisini Seçiyor başlıklı makalemizde İBB, İstanbul ve istanbul taksi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 3 = 6

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarı; Maingear eX-L17

Özel tasarımlı Laptop'larda Maingear, dünyanın en hızlı seri üretim dizüstü bilgisayarına üretti. EX-L17 adı verilen yeni model, sahip olduğu güçlü...

Kapat