Ana Sayfa » Haber » Yeni TL Simgesini Bilgisayarınıza Ekleyin

Yeni TL Simgesini Bilgisayarınıza Ekleyin

Gittikçe değeri artan Türk Lirası’nın yeni simgesi için yapılan yarışmanın sonucunda “Anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı” olarak nitelendirilen yeni (yanda) simgeyi bilgisayarınıza, cep telefonunuza veya tabletinize çok basit bir şekilde indirebilirsiniz.

Yeni TL simgesi için AbakuTLSymsSans adındaki yazı tipini yüklemeniz gerekiyor. TCMB tarafından sağlanan yazı tipini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Bu işlemin ardından Başlat menünüze “TLSimgeKisayol.exe”yi çalıştırmanızı sağlayan bir kısayol eklenecek. Bu programı çalıştırdıktan sonra AltGr+T veya Ctrl+Alt+T kısayolunu kullanarak yeni TL simgesini yazabilirsiniz. Programın sistem uyarıları alanındaki simgesine sağ tıklayarak istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

Diğer platformlar ve kurulum yönergeleri için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.
http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/kurulum.html

Bir önceki yazımız olan Türk Yapımı T-129 Atak Silahlı Test edildi. başlıklı makalemizde atak helikopteri, t 129 atak ve t-129 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 1 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar Saffet Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak. Sizde Web Dünyamıza Katılma yazar olmak isterseniz Bizimle irtibata geçebilirsiniz. Diğer Sitelerimiz: video.webdunyamiz.com | resim.webdunyamiz.com

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


+ 6 = 9

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
iPad’in Yasaklanması İçin Dava Açıldı

Dünyaca ünlü Markadardan Biri olan Apple’ın pisayada olan iPad' in isim hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle, ABD'de yasaklanması için dava açıldı.

Kapat