Ana Sayfa » İnternet » Google » YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor

YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor

YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor

YouTube Para kazanmayı zorlaştırıyor

YouTube Para Kazanma Kurallarinda Degisiklik yapmaya karar verdi. YouTube’un para kazanma politikasi, videolardan para kazanmayi çok daha zor hale getiriyor.!
Birkaç hafta önceki Logan Paul intihar ormani videosu tartismalarinin ardindan YouTube, içeriklerini dogru sekilde incelememekten dolayi atese tutuldu. Google, popüler YouTuber ile iliskilerini keserken diger seylerin yani sira saldirgan içerikler için en popüler kanallari elle inceleyebilecegi de bildirildi.

Google, 2017’nin birçok açidan zorlu bir yil oldugunu söylese de, içerik olusturucularin YouTube’dan alti haneli sayilarda para kazananlarda artis oldugunu ve yillik bazda %40 artis oldugunu belirtti.
2018’de “kötü aktörlerin” kitlelerine zarar vermesine engel olmak ve hak eden içerik olusturucularin ödüllendirilmesine devam etmek için firma para kazanma politikasini degistiriyor.

Artik yalnizca, son 12 ayda 4.000 saatten fazla izlenme süresi olan ve en az 1000 abone sahibi olan kanallar YouTube Is Ortagi Programi (YPP) araciligiyla reklamlardan para kazanacaklar.
Bu, para kazanmanin sadece 10.000 ömür boyu izlenme sayisini asmasina bagli olmasi kriterinden çok daha zorlu bir kriter.

Bu degisiklikler su an için sadece yeni baslayanlar için geçerli olsa da 20 Subat 2018’den itibaren mevcut kanallar için de uygulanacak.
Bu esige ulasan kanallar, YPP’ye yönlendirilmeden önce potansiyel rahatsiz edici içerikler bakimindan elle incelenecekler.
Google, bu degisikliklerle parayi kötü aktörlerin elinden almayi ve rahatsiz edici içerigin para kazanmasini önlemeyi umuyor.

Yeni esik potansiyel olarak çok sayida içerik olusturucuyu etkileyecek olsa da Google, kanallarin kitlelerini büyütmek için Içerik Olusturucu Akademisi, Yardim Merkezi ve Içerik Olusturucu Sitesi’ni kullanabilecegini söylüyor.
Firma, 2017’de bu eşigin altına düsen kanallarin %99’unun yilda 100 dolarin altinda kazandigini ve %90’in ayda 2.50 dolardan az kazandigini da belirtti.

Bir önceki yazımız olan Boru Tipi Havalı Yatak başlıklı makalemizde Boru Tipi Havalı Yatak, havalı hasta yatağı ve havalı yatak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı : 80 defa görüntülendi...
Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisiniz ?

Yazar By SFT Hakkında

Web Dünyamız olarak Teknoloji, Sosyal medya, İnternet ve hayata dair paylaşımlar ile sizlere faydalı ve bilgi veren bir şeyler paylaşmak ve sizlerin iyi vakit geçirmenizi sağlamak.

Yorum Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


− 2 = 0

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
havali-yatak
Boru Tipi Havalı Yatak

Boru Tipi Havalı Yatak Bu tür hava yatakları, birbirlerine paralel konumlandırılmış boru şeklindeki hava kanallarından ismini alırlar. Çalışma prensibi baklava...

Kapat